Družstva

Ztráta s Libercem

15/11/2022
Ženy

Nebylo dáno. Po třítýdenní přestávce se basketbalistky Kolína opět představily v utkání druhé ligy. V sedmém kole přicestovala do Geosan Areny Lokomotiva Liberec a už předzvěsti slibovaly souboj o každý míč. Průběžné skóre to jen potvrzovalo, ale radovat se mohl jen jeden. Sobota nakonec nezastihla kolínský výběr v ideální formě a vítězství putovalo na sever Čech (53:59).

Lokomotiva Liberec, stabilní účastník třetí nejvyšší ženské soutěže, měl na svém kontě bilanci tří výher a dvou porážek v právě probíhající sezoně a zápas proti Kolínu tak mohl bilanci vyrovnat nebo zapsat čtvrté vítězství v ročníku 2022/23. O speciální motivaci měla postaráno Dominika Máchová oblékající ve své kariéře nejen dres Kolína, ale i právě liberecké Lokomotivy.

Pár desítek diváků vidělo v kolínské Geosan Areně vyrovnaný úvod klání, po jehož první čtvrtině vedly domácí hráčky těsným rozdílem dvou bodů. První polovina utkání patřila zejména defenzivám, protože po odehraných dvaceti minutách svítil na ukazateli skóre výsledek 24:25 pro hosty a druhá půlka slibovala drama. S nízkým bodovým ziskem se nechtěla v dresu Kolína smířit dvojice Bušková – Králová, která se postarala celkem o 27 bodů. Za Liberec však odpověděla Prchalová s 23 body.

Po přestávce nastalo trápení kolínských barev, hlavně v útoku. Chyběla lehkost či kreativita a ani štěstěna se v jistých momentech nepřiklonila. „V našich silách bylo Liberec porazit. S každým týdnem se zlepšujeme a na týmu je to vidět. Mrzí mě herní výpadek po pauze, kdy nám do koše nic nepadlo a protrápily se až do samotného konce. Sice jsme prohrály, ale je třeba se poučit a nesklápět hlavy. Před námi je ještě dlouhá sezona a já věřím, že ještě ukážeme, co v nás je,“ okomentovala zápas čtrnáctibodová Bušková.

Zápas sedmého kola nakonec získali hosté, a tak úvodní měření sil Kolínem a Lokomotivou Liberec dopadlo lépe pro Severočešky po výsledku 53:59.

Hodnocení Dominiky Máchové:Zápas blbec. Těžko se to hodnotí, protože jsme byly dobře připravené a do utkání šly odhodlaně a vyhrát. Od úvodního rozskoku se však vše změnilo. Vůbec se nám nedařilo. V obraně jsme plavaly. V ofenzivě jako by nám chyběl nápad, překvapivé řešení nebo rychlé zakončení. Cítily jsme, že máme na to Liberec porazit. I přes špatný výkon jsme prohrály „jen“ o šest bodů., což v basketbalu nic není. Musíme se do příště poučit a v podobných zápasech vítězit.“

Hodnocení trenéra Filipa Rytiny:Nepředvedli jsme dobrý výkon. Liberec jsme chtěli hodně porazit, věřili jsme ve vítězství, ale náš herní projev tomu neodpovídal. Výrazně jsme se trápily na doskoku. Zvláště při obranných doskocích se nám nedařilo získávat míče a hráčky Liberce dostávaly druhé a někdy i třetí šance na zakončení. Což velkou měrou rozhodlo o vítězství soupeře.“

BC Kolín – TJ Lokomotiva Jablonec 53:59 (15:13, 24:25, 38:43)

Body Kolína: Bušková 14b, Králová 13b, Krausová 8b, Máchová 7b, Hoznauerová 5b, Soukalová 4b, Fekarová 2b.

Podporuje nás