Družstva

Ze Žďáru s výhrou

6/12/2022
Ženy

Druhá v řadě. Basketbalistky Kolína porazily v 9.kole druhé ligy Vlčice Žďár nad Sázavou 62:54 a v tabulce se tak dotáhly právě na sobotní soupeřky. Střelecky se nejvíce dařilo dvojici Bušková a Králová, první jmenovaná nasázela bodů devatenáct a bývalá mládežnická hráčka Kolína přidala patnáct bodů.

Kolín uzavíral rok 2022 dvojicí venkovních utkání a první na řadě byla cesta do Žďáru nad Sázavou, kde sídlí místní Vlci, potažmo ženské a dívčí Vlčice. Žďár měl na svém kontě před zápasem o jednu výhru více než svěřenkyně trenéra Rytiny, a tak by se v případě vítězství dotáhly kolínské hráčky právě na výběr Vlčic.

Jako by se Kolín v úvodních minutách teprve aklimatizoval ve žďárské hale a dostával do provozní teploty. Sestava včetně uzdravené Radky Štěpánkové se těžko dostávala do pevné defenzivy domácích, přes kterou bylo těžké se prosadit. Zároveň několikrát chybělo štěstí při rychlých protiútocích, a tak hráčky Žďáru získaly první poločas v poměru 27:22.

Kolín však během podzimu nabral cenné zkušenosti a věděl moc dobře, že poločas nic neřeší, je třeba být trpěliví a šance přijde. Během přestávkové porady byly slyšet i některé hráčky, které přispěly svým pohledem k taktice na druhou část bitvy. A poznámky to byly přesné, protože hráčky v modrých dresech začaly skvěle číst clony Žďáru, několikrát soupeřky přelstily a snadno získaly míč, který nekompromisně poslaly skrze obroučku. Rychlé protiútoky, které se v prvním nedařily, se naopak staly po pauze velkou zbraní Kolína. Navíc několik přesných střel za tři body umocnilo zařazení vyšší rychlosti ze strany kolínských basketbalistek. Před závěrečnou čtvrtinou vedl Kolín již o dva body a svůj náskok, co uhájil, ale navýšil až na osm bodů, o kterých porazil Vlčice Žďár nad Sázavou 62:54.

Komentář Barbory Buškové: „Proti sousedovi v tabulce nás čekalo nevyzpytatelné a zároveň velmi důležité utkání. Žďár je sice věkově starší a zkušenější, ale nám se dařilo v obraně – opět jsme výborně komunikovaly a přesně bránily, jak bylo zapotřebí, z čehož pramenilo ubránění útoku a nebo zisk s rychlým přechodem do útoku. Ačkoliv se nám v prvním poločase míč několikrát nevešel do obroučky, tak po přestávce se síťka jen třepetala. V týmu každým zápasem vidím zlepšení a těší mě, že tým ukazuje, co v něm je. Dovolím si říci, že jsem na tým pyšná za to, co předvádíme v posledních zápasech.

Vlčice Žďár nad Sázavou – BC Kolín 62:54 (11:9, 27:22, 39:41)

Body Kolína: Bušková 19b., Králová 15b., Štěpánková 8b., Máchová 7b., Fekarová 4b., Hoznauerová, Krausová a Bezoušková 3 body.

Podporuje nás