Výsledkový servis 30. září – 1. října 2023

Mladší Žáci U14

Žákovská liga U14

BA Nymburk - BC Kolín 95:60 (14:14 41:34 74:40)

Střelci: Skořepa M. 18, Batelka V. 12, Kučera M. 10, Vondráček J. 9, Kampe J. 6, Hryshko H. 3, Mikyna M. 1, Jendželovský M. 1

Basket Poděbrady - BC Kolín 22:98 (6:42 10:62 18:77)

Střelci: Kučera M. 25, Skořepa M. 14, Kampe J. 13, Hryshko H. 12, Trmík T. 7, Batelka V. 6, Pekař M. 6, Vondráček J. 5, Vaněk K. 4, Sobolík M. 4, Mikyna M. 2

Komentář trenéra týmu Michala Skořepy: „V sobotu se tým U14 utkal na hřišti Nymburka. Byl to boj o třetí místo v tabulce. Nymburk proti nám nasadil mladého Bendu, který do té doby za U14 nenastoupil. Jeho 21 bodu a brzké zranění Michala Jendželovského byli hlavní příčiny prohry o 30 bodů.

V neděli jsme odehráli jednoznačné utkání v Poděbradech, kde opět dostali hrací prostor všichni kluci.“

U17 kadetky

Celostátní liga kadetek

BC Kolín - BC Benešov 62:49 (14:11 21:28 37:43)

Střelci: Mikovcová K. 21, Halámková N. 12, Vaňková T. 11, Bečvářová K. 6, Kolářová A. 4, Losmanová L. 4, Šibravová L. 2, Bártlová N. 2

BC Kolín - BA Sparta B 84:32 (23:9 47:11 65:23)

Střelci: Bečvářová K. 22, Mikovcová K. 18, Kolářová A. 14, Halámková N. 10, Hoznauerová L. 8, Losmanová L. 4, Vaňková T. 4, Vomáčková E. 2, Ottová L. 1, Šibravová L. 1,

Komentář trenéra Lucie Vetorové: „„Dvě důležitá vítězství našich kadetek nad týmy BC Benešov a BA Sparta B zaznamenala v prvním hracím víkendu této sezóny.

První utkání proti týmu BC Benešov bylo plné výkyvů, kde jsme zahájily zápas 12:0, ale následně jsme poté skoro celý zápas prohrávaly, až v poslední čtvrtině jsme se konečně vyrovnaly soupeři, když jsme přitáhly na obraně, což vedlo k vítězství s konečným skóre 62:49.

Druhé vítězství nad týmem BA Sparta B bylo ještě přesvědčivější, když jsme soupeře porazily s rozdílem 52 bodů, skončilo 84:32 ve prospěch našeho týmu. Naše hráčky si udržovaly vysoké tempo hry po celý zápas a všechny hráčky se dostaly do hry.“

ŽENY A

2. liga žen

BC Kolín - Basket Ostrava 36:113 (5:34 12:67 25:95)

Střelci: Máchová D. 11, Krausová B. 10, Fekarová T. 6, Latová K. 4, Horká A. 4, Hoznauerová A. 1

BC Kolín - SBŠ Ostrava B 39:42 (6:11 25:22 34:33)

Střelci: Krausová B. 21, Latová K. 7, Fekarová T. 5, Máchová D. 4, Kvačková K. 2

Komentář trenéra Filipa Rytiny: „Sobotní utkání nepotřebuje komentář, Basket Ostrava díky celoplošné obraně a vysoké úspěšnosti střelby za 3 body jednoznačně dominovala. V neděli jsme proti SBŠ Ostrava “B” chtěli dát zapomenout na včerejší utkání. V obraně jsme předvedli jednoznačně nejlepší výkon dosavadní sezóny, ovšem v útoku jsme se dál trápili, 6 bodů v 1. a 5 bodů ve 4. čtvrtině nás stálo vítězství.”

MUŽI B

2. liga mužů

Tesla Pardubice - BC Kolín 87:82 (30:16 51:47 63:73)

Střelci: Novák P. 24, Kosík L. 15, Vacek L. 11, Somberg F. 11, Kocourek M. 9, Šťastný M. 8, Adámek M. 3

BVK Holice - BC Kolín 58:69 (19:16 29:34 40:50)

Střelci: Adámek M. 18, Kosík L. 13, Kocourek M. 11, Vacek L. 10, Vlček M. 6, Somberg F. 5, Šťastný M. 4, Koláčný L. 2,