Výsledkový servis 23. – 24. září 2023

U11 nejmladší minižáci

Přípravná soutěž U11

BC Kolín – Sokol Pečky 69:11

Střelci: Hamták J. 14, Vondráček P. 11, Chobot M. 10, Holata V. 8, Bukovský A. 6, Domnosil R. 6, Bukovský J. 4, Sekavec F. 4, Starý A. 2, Pavlas A. 2, Roštáš F. 2,

BC Kolín – Sokol Pečky 75:19

Střelci: Hamták J. 12, Chobot M. 9, Domnosil R. 9, Holata V. 6, Bukovský A. 6, Šotola V. 5, Sekavec D. 4, Wagner S. 4, Pavlas A. 4, Vondráček P. 4, Slezák D. 4, Bukovský J. 4, Raguž N. 2

Komentář trenéra týmu Davida Machače: „V obou utkáních jsme vyhráli zaslouženě. Hodně nám pomohl turnaj před sezónou v Pardubicích, kdy jsme věděli, jak utkání probíhají a co dělat. Všichni kluci zaslouží pochvalu za přístup a bojovnost. Ale stále máme na čem pracovat, trápí nás stále správné postavení v obraně apod. Ale ještě jednou všem klukům gratuluji.“

U13 starší minižáci

Přípravná soutěž U13

BK Beroun - BC Kolín         43:88

Střelci: Batelka V. 23, Rigny S. 18, Dlouhý I. 17, Vondráček J. 12, Kubínek D. 12, Dlauhoweský M. 2, Ščadej E. 2, Stříbrný V. 2

BŠ Tygři Praha – BC Kolín 38:83

Střelci: Kaprálek L. 21, Vondráček J. 18, Vondráček P. 9, Rigny S. 8, Hamták J. 7, Dlouhý I. 6, Dlauhoweský M. 6, Kubínek D. 6, Kozlík M. 2,

Komentář trenéra Michala Vlčka: „První zápasy v naší sezóně dopadly nad všechna očekávání. Do obou zápasů jsme šli s tím, že chceme vyhrát, ale jsem přesvědčen, že nikoho nenapadlo, že výsledný rozdíl bude tak vysoký.

K sobotnímu zápasu jsme vyrazili k soupeři do Berouna. Zápas to nebyl snadný hlavně v prvním poločase, ale naší dobrou obranou jsme soupeře dost unavili a ve druhém poločase jsme si došli pro snadné vítězství.

V nedělním zápase proti Tygrům Praha jsme do zápasu vlétli po hlavě. Od samého začátku jsme dirigovali průběh utkání a dovedli ho až do zdárného konce.

Musím kluky pochválit, na to jak málo času jsme měli na trénování, tak už docela dobře začínají chápat obranu jeden na jednoho, ale zatím nám stále dosti vázne útočné postavení pět lidí venku.“

U13 starší minižačky

BC Kolín - Basket Říčany 51:39

Střelci: Holoubková D. 15, Horčicová L. 13, Urbanová E. 12, Nerudová L. 4, Abazher V. 3, Pospíšilová L. 3, Bubeníková K. 1

BC Kolín - BC Benešov        24:67

Střelci: Holoubková D. 8, Bubeníková K. 6, Horčicová L. 4, Pospíšilová L. 4, Nerudová L. 2

Komentář trenéra Kateřiny Macháčkové: „S dívkami U13 nás čekal první hrací víkend v nové sezóně. Hráčky nastoupily do sobotního utkání proti Říčanům soustředěně a celý zápas si udržovaly bodový náskok. Utkání pro nás skončilo vítězně rozdílem dvanácti bodů 51:39. V neděli nás čekal náročný soupeř z Benešova, se kterým se dívky setkaly v posledním nepovedeném utkání minulé sezóny, kdy jsme prohrály velkým rozdílem a nedostaly jsme se ani přes hranici 10 bodů. Ani v neděli se domácí tým nenechal odradit soupeřem a nastoupil do utkání s chutí hrát vyrovnaný zápas. I když pro nás zápas skončil prohrou, naše hráčky odvedly skvělý výkon a snažily se od začátku do konce. Letní přípravu jsme nepodcenily a na dívkách je vidět velký pokrok.“

Junioři U19

Celostátní liga juniorů

BC Vysočina - BC Kolín 67:53

Střelci: Kropáček M. 13, Adámek A. 10, Bareš A. 8, Konývka R. 6, Tichovský D. 5, Hruška A. 5, Zhříval F. 3, Matoušek J. 3,

Lions J. Hradec - BC Kolín 67:75

Střelci: Adámek A. 21, Zhříval F. 14, Bareš A. 14, Hruška A. 10, Konývka R. 8, Tichovský D. 3, Kropáček M. 3, Matoušek J. 2

Komentář k utkání Davida Machače: „První utkání v lize U19. Zjistili jsme, že oproti minulé sezóně jak v lize kadetů U17, tak v nadregionální lize U19 juniorů, které kluci hráli minulou sezónu, půjde zcela o jiný basketbal. Hlavně v sobotu nás soupeř převyšoval svou fyzičností a my působili vedle něho jako děti.

Ale musím kluky pochválit, všichni zahráli skvěle, i v okleštěné sestavě, kde z různých důvodů chybělo spousta kluků. V sobotu nás soupeř přehrál pouze na útočném doskoku. Kde jsme sice bojovali, ale výšková i fyzická převaha soupeře pod oběma koši byla nad naše síly.

V neděli šlo o vyrovnané utkání, kde jsme aktivní hrou, zejména ve druhém poločase a naší obranou slavili první vítězství v sezóně.“

Juniorky U19

Nadregionální liga juniorek

BC Kolín - SKB Česká Třebová 86:56

Střelci:  Mikovcová K. 21, Kvačková K. 17, Bečvářová K. 16, Horká A. 14, Vaňková T. 7, Krausová B. 4, Halámková N. 3, Pithartová M. 2, Ulčová A. 2

Komentář k utkání trenérky Radky Štěpánkové: „Letošní sezónu jsme odstartovali domácím zápasem s Českou Třebovou. Všichni jsme čekali vyrovnaný boj, jako tomu bylo v minulé sezóně a v prvním poločase tomu tak bylo.

Druhá půle se zlomila v náš prospěch. Holky makaly na obranné i útočné polovině a zaslouženě berou první výhru v letošní sezóně. Jediný problém v zápase byl na doskoku, na kterém teď musíme více zapracovat.“