BK Brandýs n. L. -  BC KOLÍN         78:4 (30:0 46:0 64:2)

Střelci: Franzová E. 2, Malinová B. 2

BK Brandýs n. L. -  BC KOLÍN         45:3 (11:0 31:0 39:1)

Střelci: Franzová E. 2, Malinová B. 1

Komentář k utkání trenérky Lucie Vetorové: „O víkendu odehrály naše minižákyně U11 dvě utkání s týmem BK Brandýs. BK Brandýs tyto dvě utkání využil k přípravě na kvalifikaci o národní finále, které odehrají následující víkend. Dvě vysoké prohry 78:4 a 45:3 si odvážíme do Kolína. Naše hráčky alespoň porovnaly síly s týmem, který je téměř o 2 roky starší. I přes drtivý výsledek si naše holky zaslouží velkou pochvalu. Bojovaly s odvahou a nasazením i přesto, že nebylo k dispozici střídání. A v neposlední řadě patří velké díky rodičům za podporu v hledišti.“

Starší minižákyně U13

BC Benešov -  BC KOLÍN         55:29 (9:11 25:15 35:22)

Střelci: Bubeníková K. 8, Nerudová L. 6, Horčicová L. 6, Pospíšilová L. 3, Smetáková V. 2, Holoubková D. 2, Urbanová E. 2

Komentář k utkání trenérky Kateřiny Macháčkové: „V sobotu čekal hráčky překládaný zápas proti Benešovu. Od začátku hrály dívky soustředěně a předváděly moc dobrou obranu, která soupeře překvapila. I když měl Benešov skoro celé tři čtvrtiny bodový náskok, rozdíl nepřesahoval 10 bodů. V poslední čtvrtině jsme bohužel doplatily na úzkou rotaci, a už na hráčkách byla vidět únava, v této čtvrtce jsme dostaly 20 bodů a skórovaly jsme pouhé 4. Každopádně dívky zaslouží velkou pochvalu za celý výkon a hlavně obranu.“

Kadetky U17

Celostátní liga

Pandy Čelákovice - BC KOLÍN         70:45 (27:16 43:23 50:30)

Střelci: Mikovcová K. 10, Losmanová L. 8, Bečvářová K. 8, Vaňková T. 7, Halámková N. 4, Ottová L. 3 Hájková B. 3, Kolářová A. 2

BK Brandýs n. L. -  BC KOLÍN         52:62 (13:17 29:35 45:47)

Střelci: Mikovcová K. 21, Bečvářová K. 14, Halámková N. 10, Hoznauerová L. 5, Bártlová N. 4, Losmanová L. 4, Vaňková T. 2, Kolářová A. 2

Komentář k utkání hráčky Leontýny Losmanové: „V sobotu jsme se utkaly s týmem Pandy Čelakovice. Nedokázaly jsme se prosazovat jak ze střel z pod koše, tak i ze střední vzdálenosti. Chybovaly jsme na doskocích a Pandy zejména využívaly rychlé protiútoky, které proměňovaly téměř bezchybně.

Nedělní utkání v Brandýse bylo takzvaně pohlídané utkání. Celý průběh utkání byl v naších rukou rozdílem pěti bodů. V poslední čtvrtině jsme tým BK Brandýs dorazily na konečný deseti bodový rozdíl s výsledkem 52:62“

Ženy

2. liga žen

SŠB Ostrava B - BC KOLÍN                  52:59 (17:14 25:30 38:35 49:49) po prodloužení

Střelci: Fekarová T. 14, Krausová B. 11, Latová K. 8, Štěpánková R. 7, Bušková B. 7, Máchová D. 5, Horká A. 4, Bazoušková B. 3

Basket Ostrava - BC KOLÍN          88:60 (21:10 43:24 67:49)

Střelci: Máchová D. 15, Bušková B. 9, Krausová B. 9, Hartmanová S. 7, Štěpánková R. 6, Fekarová T. 6, Latová K. 6, Horká A. 2

Komentář k utkání trenéra Filipa Rytiny:

Sobota vs. SBŠ Ostrava “B”

Po dlouhé cestě do Ostravy jsme se představili na palubovce Sportovního gymnázia Dany a Emila Zátopkových proti místnímu “B” týmu SBŠ Ostrava. Vstup do utkání se nám povedl, ovšem na přelomu 1. a 2. čtvrtiny nám soupeř odskočil do 8 bodového vedení. Náš tým to však pozitivně “nakoplo” a ještě do poločasové přestávky jsme se dokázali dostat do vedení. Ve třetí desetiminutovce se utkání vyrovnalo a vedení se přelévalo ze strany na stranu, ovšem domácí se ve 4 periodě dostali do 7 bodového vedení, které svítilo na tabuli i minutu do konce utkání. Náš tým však zbraně nesložil a třemi proměněnými trestnými hody 2 vteřiny do konce základní hrací doby srovnal skóre a dovedl tak utkání do prodloužení! V něm jsme využili momentum, které v té chvíli bylo na naší straně a v nastavené pětiminutovce jsme dominovali! Výhra o 7 bodů je o to cennější, že jsme se ve vzájemných utkání dostali díky lepšímu skóre před naše soupeřky, což v boji o 7. místo pro play-off může být stěžejní!

Neděle vs. Basket Ostrava

K nedělnímu utkání jsme v industriálním prostředí nastoupili proti Basketu Ostrava. Bohužel, vstup do utkání znamenal brzkou dvoucifernou ztrátu, ale holky se nevzdaly a bojovaly až do konce o každý míč, za což jim patří velký kredit! I přes porážku o 28 bodů bylo zjevné zlepšení v naší hře a herním projevu.“

Muži B

2. liga mužů

BC KOLÍN - BVK Holice           58:80 (10:20 17:43 39:63)

Střelci: Kosík L. 25, Sychra L. 22, Kropáček M. 5, Somberg F. 5, Adámek M. 1

BC KOLÍN - Tesla Pardubice           93:89 (21:20 48:39 65:55 80:80) po prodloužení

Střelci: Kosík L. 25, Somberg F. 22, Sychra L. 21, Machač D. 9, Kocourek M. 7, Sýkora V. 6, Adámek M. 3

Komentář k utkání trenéra Miroslava Sodomy: „Sobota: stále ještě v oslabené sestavě a malém počtu jsme nastoupili proti soupeři, kterého jsme na začátku sezóny v jeho hale porazili. Bohužel nyní jsme na soupeře v začátku nestačili a přestože jsme se v průběhu utkání postupně zlepšovali na zdramatizování ani výhru to nemohlo stačit.

Neděle: opět v úzké sestavě, sedmi hráčích, ale tentokráte posíleni Davidem Machačem, Lukášem Sychrou a vracejícím se Martinem Kocourkem jsme po prodloužení přehráli jeden z předních týmů soutěže. Škoda, že jsme takto nenastoupili i v jiných utkáních, protože výher by bylo mnohem více. Přehled Davida a zkušenost zmiňovaných hráčů byla po celé utkání viditelná. Ostatní se k tomu přidali bojovností a je z toho čtvrtá výhra v sezóně.

Muži C

SBL mužů

AŠ Mladá Boleslav - BC KOLÍN             63:69 (18:20 35:26 48:44)

Střelci: Lapáček J. 23, Nemčok K. 18,Pacák J. 12, Remeš Š. 10, Horáček J. 3, Svoboda T. 2, Hoffman P. 1

Report z utkání mužů C: Do Boleslavi jeli “Muži C” v okleštěné sestavě. Kombinace hor, zranění a jedné stopky způsobila, že Kolínští začínali v 9 lidech s nijak zvlášť početným zastoupením na perimetru. Boleslav “takzvaně téměř v plnejch” měla také značnou podporu v hledišti, kde bylo vícero bývalých hráčů, se kterými se Majestátní Humři potkávali už léta. První čtvrtinu bojoval Kolín statečně a dokonce vedli o 2 body. Bohužel těsně před klaksonem první čtvrtky se na doskoku střetlo oko Filipa Steeva Lapáčka s prsty soupeře, což způsobilo zranění neslučitelné s pokračováním v zápase. Začátkem druhé čtvrtiny se po zlověstném prasknutí svalil k zemi také Mišut. A všem bylo hned jasné, že se přidal na již zbytečně dlouhou listinu prokletí Humrů - prasklá achilovka. Ta hráče obvykle vyřadí minimálně na sezónu a půl, a nezřídka je to i konec kariéry. Ústřední rozehrávač Jan Lapin Lapáček a pivot Tomáš Jerry Svoboda měli oba po 4 faulech, takže strategie o Time-outu byla: „Pojďme to už jenom dohrát, hlavně ať se nikdo nezraní…” Druhou čtvrtinu Kolín prohrál 6-17 a v poločase vypadalo, že je vymalováno. Třetí čtvrtina obvykle rozhoduje. A nebylo tomu jinak ani v Boleslavi. Humři se totiž nevzdávají bez boje. Téměř bez střídání všichni zabrali a každý jednotlivý hráč nechal na hřišti duši. Výsledkem bylo, že to Kolín stáhl na rozdíl 4 bodů… V závěrečné čtvrtině se Jerry “sebe-obětoval”, když takříkajíc zalehl granát a oboustranným faulem se sice vyfauloval, ale pátý faul rovněž získal i Daniel Dvořák. Nejlepší hráč Boleslavi, který strávil i 10 let v nejvyšší basketbalové lize, tehdy Mattoni NBL, patří mezi nejlepší střelce celé středočeské basketbalové ligy.

Boleslav to značně rozhodilo a začala diskutovat s rozhodčími o každém dalším výroku. Hlavní rozhodčí Bukovský však diskuzi nepřipouštěl. Zatímco Boleslav si na svůj účet připisovala střídavě úmyslné fauly a technické chyby, kolínští, kteří o sobě sebevědomě tvrdí, že jsou nejnormálnější tým ligy, zůstali ledově klidní…Důslednou obranou a úspěšným útokem dokázali i v 6 lidech zvrátit zápas ve svůj prospěch. Když se pak 20 vteřin před koncem vyfauloval již šestý hráč Boleslavi, bylo jasné, že ve čtyřech už Kolín nepřelstí. Kolín svůj náskok zvýšil ze 4 bodů na šest a v tomto bizarním utkání zvítězil 69:63.

Filipovi i Mišutovi přejeme brzké uzdravení.