Družstva

Venkovní premiéry

2/12/2022
Ženy

Zakončení roku na tripu. Kolínské basketbalistky uzavřou kalendářní rok 2022 dvojicí utkání na palubovkách soupeřek. V sobotu 3. prosince čeká tým souboj s Vlčicemi ve Žďáru nad Sázavou (18:00) a v neděli pak dámy cestují do Litomyšle (15:00).

Poslední letošní kola proti sobě svedou týmy z druhé poloviny tabulky. Kolínu patří před závěrečným víkendem sedmá příčka s bilancí dvou vítězství a čtyř porážek. Těsně před Kolínem, s náskokem jedné výhry, se aktuálně nachází Vlčice ze Žďáru. Předposlední místo pak náleží Litomyšli s jednou výhrou ze sedmého kola na půdě Ostravy.

Vlčice Žďár nad Sázavou – sobotní soupeř týmu Kolína bude usilovat o třetí výhru v řadě, když si v posledních dvou mačích poradil s Ostravou a přetlačil Mladou Boleslav. Předtím Vlčice podlehly Brandýsu, Jablonci, a i druhému soupeři ze severu – Liberci. Do celkové bilance 3-3 už chybí přičíst pouze triumf nad Litomyšlí. Střelecky pak tým táhne zkušená Monika Pošvicová, která v šesti zápasech zaznamenala 85 bodů.

Litomyšl dělí jak od sedmého Kolína, tak od poslední Ostravy jeden skalp soupeře. Zapsala zatím jediné vítězství, a to právě nad Slezankami. Sklonit se musela před oběma severočeskými výběry, Žďárem i Mladou Boleslaví a před dvě týdny podlehla Brandýsu nad Labem. Ač se výsledkově Litomyšli nedaří tak ve svém kádru má aktuálně nejlepší střelkyni trojek v lize. Osmnáct trojek v pěti zápasech a 101 bodů má na svém kontě dvacetiletá Sabina Knesplová.

Kolín vstupuje do víkendového tažení povzbuzen skvělým výkonem proti Brandýsu, který svěřenkyně trenéra Rytiny přehrály rozdílem dvaceti bodů. A o motivaci bude postaráno, protože v případě dvou výher můžou basketbalistky Kolína stoupat tabulkou a do nového roku vstupovat nejhůře ze šestého místa s blízkým kontaktem na výše postavené týmy.

Informace pro fanoušky cestující na venkovní utkání. Sobotní zápas proti Žďáru bude hostit hala 2. ZŠ ve Žďáru nad Sázavou. V neděli pak Kolín vyběhne na palubovku Městské haly v Litomyšli. Dorazte nás podpořit a společně uspět!

9.kolo | Vlčice Žďár – BC Kolín | Sobota 18:00

10.kolo | ADFORS Basket SECCON Litomyšl – BC Kolín | Neděle 15:00

Komentář kapitánky Anety Hoznauerové: „Po minulém víkendu je v týmu skvělá atmosféra. Vítězství a kvalitní výkon nám psychicky pomohly a věříme, že to potvrdíme v obou zápasech. Navíc tým povzbudila pochvalná slova trenéra Rytiny, který po výhře nad Brandýsem neskrýval úsměv. Ve Žďáru a v Litomyšli nám možná budou chybět naši fanoušci fyzicky, ale v hlavách budou s námi. A budeme chtít vyhrát i pro ně.“

Komentář trenéra Filipa Rytiny: „V obou víkendových utkáních chceme uspět a navázat na vítězství proti Brandýsu nad Labem. Žďár má velmi zkušený tým, který hraje dlouho spolu. Naším úkolem bude vyrovnat se s fyzickou hrou soupeřek ve vymezeném území a také si pomoci rychlou přechodovou fází. Do nedělního utkání na palubovce Litomyšle budeme vstupovat jako favorit a my budeme chtít tuto roli potvrdit a zakončit rok 2022 vítězně.“

Podporuje nás