Družstva

VÍKEND BEZ VÝHRY!

9/12/2018

Juniorky za sebou mají poslední soutěžní vystoupení v tomto roce, když o víkendu vyjely k 11. a 12. kolu skupiny B celostátní ligy U19 na palubovky soupeřů. Ve velmi úzké sestavě 8 hráček se tak v sobotu 8. 12.Předvedly na půdě souseda z tabulky z Benešova. Do tohoto utkání Juniorky nevstoupily vůbec špatně, když se ujaly rychlého vedení a donutily domácí lavičku k brzkému time outu. Po něm ale přišel herní výpadek, díky kterému si soupeř vybudoval větší náskok, který po zbytek zápasu udržoval. Juniorky se sice několikrát dotáhly a dokonce se dostaly i do vedení, ale na výhru to v okleštěné sestavě nakonec nestačilo a z Benešova tak nakonec Juniorky přivezly prohru 62:68. Statistiky utkání naleznete zde: https://bit.ly/2L8D7rv. V neděli pak Juniorky čekal nelehký soupeř HB Basket Praha. Ten letos zatím ještě neprohrál a suverénně vládne tabulce. Doma s ním ostatně Juniorky utrpěly debakl 47:101 atak bylo zajímavé sledovat, jak se okleštěná sestava na palubovce favorita bude po sobotní nepříjemné porážce v Benešově prezentovat. Výkon kolínských Juniorek nakonec překvapil i domácí tým. Juniorky sice padly 44:58, ale ještě dvě minuty před koncem sahaly po vítězství a se soupeřem hrály 38 minut vyrovnaný zápas. V závěru pak ale došly síly a soupeř naplno využil širší rotaci a i díky dvěma šťastným trojkám v poslední minutě nakonec slavil 14 bodovu výhru. Utkání ale mělo výrazně vyšší kvalitu, než první vzájemné střetnutí na kolínské palubovce.Juniorky tak přečkají vánoční svátky na 4. místě tabulky skupiny B. Statistiky zde: https://bit.ly/2SDwnEv