Družstva

Velikonoční mezinárodní turnaj v Ostravě 2018

29/3/2018

Chlapci do sedmnácti let se účastnili mezinárodního turnaje Easter Tournament konaného v Ostravě. Šlo o 23. ročník a svěřenci trenérské dvojice Miroslav Sodoma – Ludmila Soudková si počínali v tvrdé konkurenci výborně. Na turnaj neodcestoval Filip Somberg, který plnil reprezentační povinnosti. Navíc se v průběhu turnaje zranil David Vetor. Kluci se ale semkli a podávali v utkáních dobré výkony.

Ve skupině postupně hrál kolínský tým s Flames Ostravou, Darazsak Budapeští, Hladnov Ostravou, Klaipédosem, Příborem a Honvédem Budapeští. Právě posledně zmiňovaný celek se stal vítězem turnaje. Na skvělé druhé pozici se umístili naši chlapci. Kromě stříbrných medailí a poháru za druhé místo bylo přivezeno do Kolína ještě jedno ocenění. A to výběr Lukáše Kosíka do All-star týmu turnaje. Všem hráčům ke skvělému úspěchu gratulujeme.

BC Kolín - BK Příbor 81:39

Do mezinárodního turnaje v Ostravě jsme vstoupili tou správnou nohou. V prvním utkání porážíme tým Příboru 81:39. Sice náš výkon nebyl ideální, ale klukům nejde upřít snahu. Turnaj bereme jako přípravu na rozhodující boje v mistrovské soutěži, které hrajeme příští víkend. Zítra nás čekají další dvě utkání turnaje a věřím, že náš výkon bude lepší. Určitě na to máme.

Kobanyai Budapešť - BC Kolín 48:61

Druhé utkání, druhá výhra. Bez dvou kluků základní pětky (Filipa Somberga-reprezentační sraz a Lukáše Kosíka-extraligové mistrovské utkání), jsme po ne příliš povedeném utkání dokázali zvítězit nad týmem z Maďarska. Pracujeme na obraně, je to dřina, bolí to, ale pomalu se zlepšujeme. Teď nás čeká ve velice krátkém čase utkání s NH Ostravou. To bude prověrka fyzičky, zda vydržíme hrát aktivní náročnou hru.

Honvéd Budapešť (Maďarsko) - BC Kolín 81:63

Bojovali jsme opravdu až do konce, jako správní medvědi z Kolína. Bohužel na fyzicky daleko vyspělejšího a staršího soupeře to nestačilo. Prohráváme s týmem Honvéd Budapešť (Maďarsko) 81:63. Svou kůži jsme však nedali lacino. K lepšímu výsledku nám nepomohlo zranění Davida Vetora již v první čtvrtině, naštěstí to snad není nijak závažné. I přes prohru se nemáme za co stydět a věřím, že se nabytá zkušenost projeví v pravý čas. Trenér po prohře nebývá spokojen, ani já nejsem, ale kluci přesto ode mě mají pochvalu. Pokud takhle budeme hrát, nebojím se o budoucnost.

BC Kolín - Klaipédos 79:38

Porážíme dalšího zahraničního účastníka, tentokráte z Litvy. Do utkání jsme vstoupili velice lehko vážně, až lajdácky, ale v průběhu hry jsme se přeci jen do tempa dostali. Naším hlavním cílem pro utkání byla obrana a to jsme nakonec splnili. Teď nás čeká poslední utkání s domácím týmem Hladnova.

Podporuje nás