Družstva

V lize přituhuje!

22/4/2022
Ženy

Poslední bitvy. Ženský tým finišuje základní část Středočeské basketbalové ligy a před sebou má závěrečné zápasy před vrcholem sezony, o kterém tým okolo kapitánky Anety Hoznauerové sní. O nadcházejícím víkendu vyzvou dámy HB Basket v Praze a domácím fanouškům se představí v neděli od 16:00 v GEOSAN Areně proti Brandýsu. Přijďte podpořit Kolín!

HB Basket, Brandýs, Čelákovice a Kralupy. Čtyři týmy, čtyři šance zvítězit. Středočeská basketbalová ligy žen směřuje do závěrečných kol a na první čtyřech příčkách, zajišťující místo ve FINAL 4, začíná být těsno a půjde o každý bod. První místo uhájí kladenský Sokol, který ve 23 zápasech poznal hořkost porážky pouze čtyřikrát, z nichž jeden úder zasadil Kladnu Kolín v Geosan Areně. Za vedoucím týmem však začala řádná strkanice. Tři kluby mají aktuálně na svých kontech shodně třináct výher – Benešov B, HB Basket a Kolín, přičemž pražský tým, a právě Kolín mají o tři odehrané zápasy méně než Benešov. Budou tak mít ještě posbírat důležitá vítězství oproti soupeřkám.

V sobotu čeká svěřenkyně trenéra Filipa Rytiny cesta do hlavního města, kde počtvrté v letošním ročníku vyzvou HB Basket (10:00). Oproti prvnímu střetnutí na Aritmě se bude hrát na Zličíně a hráčky Kolína mají soupeřkám co oplácet, protože vzájemné zápasy vyzněly lépe pro Pražanky v poměru 2:1 pro HB. Poslední čtvrté utkání předpovídá přímý souboj o druhé místo v tabulce Středočeské basketbalové ligy, o které se bude chtít Kolín jistojistě porvat.

15.kolo Středočeská BLŽ | Sobota 10:00 | HB Basket Praha – BC Kolín (Sportovní hala Zličín)

Oproti HB, tak s Brandýsem mají kolínské hráčky jednoznačnou bilanci 3:0 (60:32, 52:41 a 53:47) a v neděli (16:00) budou v Geosan Areně usilovat o čtvrtou výhru nad béčkem prvoligového týmu. Brandýs si před nedělí drží bilanci šesti výher a šestnácti porážek a nachází se aktuálně na páté příčce tabulky SBLŽ, daleko od odskočené čtveřice a bez šance na postup do FINAL 4. Dorazte do Geosan Areny ukázat kolínské srdce a pomoci týmu za vysněným cílem bojovat o prvenství!

A na co se těšit? Bodovou smršť nejlepší střelkyně v kolínských barvách Štěpánkové, kralování Máchové pod koši, přesné trojbodové střely Fekarové, vyšperkované rozehry kapitánky Hoznauerové či nápadité souhry Mocové s Černou? Přijďte do hlediště a uvidíte!

27.kolo Středočeská BLŽ | Neděle 16:00 | BC Kolín – BK Brandýs nad Labem B (Geosan Arena)

O víkendových zápasech promluvil trenér Filip Rytina, který si uvědomuje situaci v nejvyšších patrech tabulky a důležitost nadcházejících soubojů:

V sobotu nás čeká dohrávané utkání na palubovce HB Basket, s tímto týmem máme zatím zápornou bilanci 1-2, a tak je našim jasným cílem zvítězit. V neděli přivítáme béčko BK Brandýs nad Labem. V tomto utkání si chceme ve hře vyzkoušet několik variant, jak v obranné, tak i v útočné fázi. Ovšem i ve druhém zápase si chceme připsat výhru.”

Podporuje nás