TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou - BC Kolín 62:48

27/10/2018
Juniorky U19

Průběh: 20:16, 35:31, 45:43

V 6. kole celostátní ligy Juniorek U19 skupiny B zavítalo naše družstvo na půdu velmi kvalitního soupeře z Jablonce. Soupeř, který byl v plné sestavě budil respekt, ale naše hráčky měly výborný vstup do utkání, když začaly 0:9 a donutily tak domácí k prvnímu Time Outu. Po něm se však hra velmi rychle vyrovnala a domácí nakonecv první čtvrtině vybojovali 4 bodový náskok 20:16. Tento bodový rozdíl po velmi pohledné 2. čtvrtině vydržel a tak naše Juniorky do druhého poločasu nastupovaly s mírnou ztrátou. Opět měly ale dobrý vstup a zejména díky rychlému koši a rychlé trojce Elišky Mocové šly znovu do vedení. Soupeř ale velmi rychle kontroval a vyrovnaný souboj s přetahovanou o každý bod vydržel až do posledních dvou minut utkání, kde díky několika zkratům a nutno přiznat i únavě, kterou zapříčinila úzká rotace, naše Juniorky odpadly a posledních 90 vteřin utkání prohrály 0:12 a z Jablonce si tak odváží výsledkově až příliš krutou prohru.

Body v utkání: Kosíková Michaela 12 b. + 12 doskoků, Mocová Eliška 12 b., Sombergová Jana 8b., Černá Nela 6 b., Macháčková Kateřina 6 b., Kukalová Tereza 4 b., HavrdováAdéla, Vinklátová Iveta a Vítková Zuzka 0 b.

Komentář trenéra: Dnesnás bohužel zradila hlava, jelikož jsem se soupeřem hráli velmi vyrovnané utkání. Koncentraci jsem vydrželi ale pouze 38,5 minuty. Pak jsme i díky únavě zcela odpadli a soupeř to v širší rotaci na domácí palubovce nekompromisně potrestal. Mrzí mě celkový výsledek, protože nevypovídá o průběhu zápasu, ale i to ke sportu patří. Holky neodehrály špatné utkání, ale s 28 ztrátami, navíc se 4 v poslední minutě se vyrovnané utkání vyhrát nedá.