Družstva

Start sezony

19/9/2022
Ženy

Druhá liga. Meta, která ženskému týmu rezonovala v hlavách od přelomu posledních let. Snily o postupu, rvaly se ze všech sil a nakonec Středočeskou basketbalovou ligu žen (SBLŽ) ovládly. Ženský tým Kolína absolvoval náročnou přípravu a již v sobotu zahájí na domácí palubovce v GEOSAN Aréně svoji premiérovou sezonu ve druhé lize proti Brandýsu nad Labem.

Předčasně ukončená sezona, pauza, postup ze SBLŽ do druhé ligy a celorepublikové souboje jsou před branami Geosan Arena. Zní to možná jako pohádka, ale je to skutečnost. Kolínské basketbalistky ovládly po strastích krajskou soutěž a v sezoně 2022/2023 se mohou těšit na soupeřky z druhé ligy.

Ženský basketbal v Kolíně se na celorepublikovou mapu vrací po patnácti letech a za žádnou cenu nebude chtít být ve skupině B za otloukánka. Naopak tým trenéra Filipa Rytiny, který u týmu zůstává i pro sezonu 22/23, bude chtít pokračovat v nastoleném trendu – posouvat hru a zlepšovat se i nadále ve druhé lize. Navíc se bude moci spolehnout na hlavní osu týmu, kterou vyztuží několik posil, včetně hráčky, z ŽBL a basketbalistky Kolína povede kapitánka Aneta Hoznauerová. „Odtrénovaly jsme kvalitní a náročnou přípravu pod vedením trenéra Rytiny, který ji do puntíku připravil, a to včetně individuální fáze před samotnou týmovou částí. Dřinu doplnily kreativní a pestré tréninky, které tým bavily a udržovaly stále dobrou náladu. Jedinou kaňkou je nižší hráčská účast z důvodu pracovních povinností jednotlivých hráček, ale i tak věřím, že jsme na sezonu dostatečně připraveny“, hodnotí letní tréninkové kempy Aneta Hoznauerová.

Prostor dostanou i mladé hráčky z mládeže Kolína. Již loni si odbyla premiéru v dospělé kategorii Barbora Krausová a pro letošní sezonu počítá trenér Rytina i s další hráčkou ročníku 2005: „Loni s námi hrála Bára Krausová a ve 14 zápasech Středočeské basketbalové ligy žen si vedla velmi dobře. V týmu je i nyní a pro letošní sezonu ji doplní druhá hráčka ročníku 2005 – Simča Dohaničová.“

Do nového basketbalového ročníku vstupuje ženský tým s novým titulárním partnerem, společností Anomia, která po vzoru dalších společností podporuje sport v Kolíně a stane se nedílnou součástí týmu žen. Druhou ligu zahájí kolínské basketbalistky ryze domácím víkendem v Geosan Aréeně. V sobotu 24. září vyzvou od 11:00 Brandýs nad Labem a v neděli pak do Kolína přicestuje ŠKO-ENERGO Mladá Boleslav (10:00).

Podporuje nás