Družstva

Šestá výhra v řadě

25/1/2023
Ženy

Série pokračuje. Kolínské basketbalistky si v sobotu poradily i s poslední Ostravou (60:42) a připsaly si již šestou výhru v řadě a celkově sedmou v rozehraném ročníku druhé ligy. V příštím kole bude Geosan Arena hostit velkou bitvu, protože do Kolína dorazí Benešov, vedoucí tým ligy – 5. února od 12:00.

Kolín vstupoval do třetího utkání v novém roce povzbuzen dvojicí vítězství na palubovkách soupeřek, když přehrál Mladou Boleslav a následně i Brandýs. Naopak Ostrava, nacházející se na samém dnu tabulky, stále čeká na svůj první triumf v sezoně a Středočešky tak vstupovaly do zápasu jako papírové favoritky.

Již první minuty naznačily, že v Geosan Areně se bude tleskat hlavně domácím basketbalistkám, které již od první minuty jasně naznačily, dle čích not se bude ten den hrát. Ačkoliv se začátek zápasu musel posouvat, kvůli problémům na trase Ostrava – Kolín, tak to byl právě kolínský tým, který si vytvořil několikabodový náskok. Ale i tak bylo zapotřebí několika změn a plné koncentrace, aby se Kolínu podařilo zvládnout celých čtyřicet minut bez zaváhání. Trenér Rytina se na lavičce domácích nezastavil a jasnými pokyny řídil hru svého družstva, které směřovalo za vítězstvím. Důkazem byla skvělá defenzivní činnost, kdy Ostrava zapsala jen šest bodů ve druhé čtvrtině. Naopak Kolín kontroval sedmnácti body a v poločase byl rozdíl patnácti bodů pro kolínské hráčky.

Ostrava reagovala na nepříznivý vývoj přechodem do zónové obrany, čímž nutila basketbalistky Kolína ke střelám ze střední a tříbodové vzdálenosti. I přesto, že trenér Rytina nebyl spokojen s ofenzivní činností proti zóně, tak se domácí hráčky prosazovaly a Kolín se minutu po minutě přibližoval k sedmému vítězství v sezoně. Defenziva totiž pracovala stále velmi dobře, tým komunikoval a bodový účet Ostravy nijak výrazně nerostl.

I přes menší ztrátu koncentrace zvládl kolínský výběr koncovku čtrnáctého kola a porazil Basket Ostrava i podruhé v sezoně. Tentokrát 60:42 na vlastní palubovce v Geosan Areně a prodloužil si sérii vítězství na šest.

Vítězná šňůra zažije velký test v příštím kole, kdy do Kolína přicestuje vedoucí tým druhé ligy Benešov. Kolín by si rád přichystal odplatu za úvodní porážku v Benešově, takže diváci mohou očekávat napínavý a vyrovnaný souboj do poslední vteřiny. Úvodní rozskok je na programu v sobotu 5. února ve 12:00 v Geosan Areně v Kolíně.

Komentář Denisy Soukalové: „V zápasové koncentraci nás trochu rozhodil pozdní příjezd soupeřek, ale nic, co bychom jako tým nezvládly. Úvod nebyl dle našich představ a bylo potřeba se dostat do utkání na obou polovinách hřiště, což se podařilo ve druhé čtvrtině, kdy jsme Ostravě dovolily pouze šest bodů. V ofenzivní činnosti nám dělala problémy zónová obrana ostravských, ale i tak jsme se prosazovaly. Poslední minuty jsme měly odehrát s větším klidem, ale i tak jsme si šestou výhru v řadě nenechaly vzít.

Hodnocení trenéra Filipa Rytiny: „Směr, kterým se bude zápas udávat daly již první minuty. V úvodu první čtvrtiny jsme si vybudovali dvouciferný náskok, na který již Ostrava nedosáhla. Soupeřky reagovaly přechodem do zónové obrany a náš útok ztratil na síle. Proti zóně nám chyběla koncentrace, a tak se náskok zastavil na čísle osmnáct. Pokud bychom si se zónovou obranou lépe poradili, tak věřím, že vítězství by bylo mnohem přesvědčivější.

BC Kolín – Basket Ostrava 60:42 (14:10, 31:16, 49:30)

Body Kolína: Králová T. 16b., Krausová B. 13b., Bušková B. 10b., Štěpánková R. 9b., Fekarová T. a Lošonská J. 4b., Hoznauerová A. a Soukalová D. 2 body.

Podporuje nás