Družstva

Proti poslední Ostravě

19/1/2023
Ženy

Zpátky doma. Basketbalistky Kolína se poprvé v roce 2023 představí domácím fanouškům. V sobotním dopoledním zápase vyzvou v Geosan Areně Basket Ostrava, který se aktuálně krčí na samém chvostu tabulky druhé ligy. Utkání třináctého kola 2.ligy žen mezi Kolínem a Ostravou začíná v 10:00.

Zodpovědně za vítězstvím. Kolínské basketbalistky zahájily druhou část sezóny dvěma vítězstvími na palubovkách soupeřek. Nejprve tým trenéra Rytiny dobyl Mladou Boleslav, když zvládl nervózní koncovku a výhru slavil i o den později v Brandýse nad Labem po napínavém prodloužení. Kolín má nyní na svém kontě šest výher a čtyři porážky, přičemž aktuálně drží sérii pěti vítězství. Kolínský výběr nepoznal pocit porážky již od půlky listopadu, kdy naposledy padl doma s Jabloncem. Od té doby přehrály kolínské basketbalistky dvakrát Brandýs, zvládly bitvy ve Žďáru a v Litomyšli a vyloupily Mladou Boleslav.

Proti bude stát geograficky nejvzdálenější soupeř ve druhé lize. Ostrava si v probíhající sezoně zatím připsala pouze osm porážek. Nejblíže zisku dvou bodů z jednoho mače byla doma proti Litomyšli, ale ani to neklaplo a do Kolína tedy vyráží s bilancí 0-8. Pro Ostravanky půjde o první měření sil v roce 23. Ten minulý uzavřely v Mladé Boleslavi a v Brandýse. Oproti Kolínu však ani jednou neuspěly. Poprvé se sobotní soupeřky setkaly 9. října, kdy kolínské hráčky uštědřily Ostravě porážku 81:65. Obnovenou premiéru v dresu Středočešek si tehdy odbyla Tereza Králová, která v Trojhalí vysloveně řádila. Třicet šest bodů mluví za vše, zároveň k bodově nejlepšímu výkonu v sezoně vytáhla sedmnáctibodovou Dominiku Máchovou.

Nejpilnější střelkyní Ostravy je dvacetiletá Martina Hofmanová, která naskočila do všech osmi zápasů a připsala si 113 bodů. Defenziva Kolína bude muset být ostražitá i před Biankou Kloknerovou. Mladá Slovenka sice odehrála jen čtyři utkání v dresu Ostravy, ale drží si zajímavý průměr přes šestnáct bodů na zápas. Ještě lepší je v této statistice kolínská Tereza Králová s téměř devatenácti body na zápas a celkově 168 body v sezoně. Mimo přesnou ruku Králové se Kolín bude spoléhat na neohrožené nájezdy Barbory Buškové nebo neomylné trojky Barbory Krausové, která je mimochodem druhou nejlepší střelkyní zpoza tříbodové hranice. Nasázela jich již devatenáct.

V rámci tabulky půjde o bitvu šestého týmu s posledním. Tabulka je však velmi vyrovnaná, protože ačkoliv se Kolín nachází na šestém místě, tak má na svém kontě stejný počet vítězství jako pátý Brandýs a čtvrtá Mladá Boleslav. O jednu výhru více má severské duo Jablonec s Libercem a s bilancí 8:2 vede tabulku Benešov.

Úvodní rozskok sobotního 13. kola druhé ligy žen je naplánován na 10:00. Utkání v Geosan Areně budou řídit rozhodčí Vitaliy Shumskyy a Tomáš Roubíček. Přijďte podpořit kolínské basketbalistky v cestě za sedmou výhrou v sezoně!

Komentář trenéra Filipa Rytiny: Proti Ostravě, která je na poslední příčce tabulky jsme pasováni do role favoritů a my to budeme chtít potvrdit. Ačkoliv ostravské basketbalistky v sezóně ještě nezvítězily, tak bude potřeba koncentrace od první do poslední vteřiny zápasu. V žádném případě si nemůžeme dovolit soupeřky podcenit. Věřím, že hráčky k utkání přistoupí zodpovědně a zvládneme to.“

Podporuje nás