Družstva

Poprvé v novém roce

5/1/2023
Ženy

Odplata a potvrzení vítězství. Basketbalistky Kolína čekají první utkání v kalendářním roce 2023. V sobotu 7. ledna vyzvou ve městě automobilů ŠKO-ENERGO Mladá Boleslav a v neděli pak Brandýs nad Labem, aktuálně třetí tým druhé ligy.

Třicet čtyři. Tolik dní od sebe dělí poslední utkání v roce 2022 a první v kalendářním roce 2023. Naposledy kolínské hráčky přehrály Litomyšl a se stejným výsledkem budou chtít odjíždět i z Mladé Boleslavi. Proti bude stát druhý tým tabulky se ziskem šesti vítězství a dvou porážek v osmi zápasech. Přičemž poslední ztrátu datují v Boleslavi na konec října, kdy podlehli ve Žďáru Vlčicím. Druhou porážku uštědřil „škodovce“ ligový lídr z Benešova. Na Mladou Boleslav narazil Kolín hned při své premiéře ve druhé lize a neuspěl. V Geosan Areně podehl 43:68. Od té doby však výběr trenéra Rytiny ušel dlouhou cestu, byl doplněn a do Boleslavi vyrazí jako rovnocenný sok.

Střeleckým tabulkám vládne Markéta Dřevová. A to nejen těm klubovým, ale v rámci celé soutěže. Třiceti pětiletá hráčka se zkušenostmi z nejvyšší soutěže v dresu Slovanky Tábor nasázela s osmi utkáních 150 bodů. Druhou nejproduktivnější hráčkou Mladé Boleslavi je naopak dvacetiletá Pavlína Vítovská s 92 body v šesti soubojích. V domácí Sportovní hale v Mladé Boleslavi (U Stadiónu 1322, MB) ještě neprohrály – porazily Jablonec, Liberec, Ostravu a i Brandýs. Sobota však může vše změnit a vy buďte u toho. Úvodní rozskok je naplánován na 16:00.

11.kolo 2.ligy žen | ŠKO-ENERGO MB – BC Kolín | 16:00 Sportovní hala MB

Opět Brandýs. V loňském ročníku SBLŽ se Kolín střetával s béčkem Brandýsa a třikrát ze čtyř soubojů vyšel vítězně a aktuálně vyzývají kolínské basketbalistky A-tým. V prvním vzájemném utkání to byly právě hráčky Kolína, které mohly po závěrečném „buzzeru“ slavit vítězství o dvacet bodů. V listopadu se hrálo v Kolíně a nyní bude dějištěm bitvy Brandýs. Konkrétně pak ZŠ Na Výsluní. Brandýs vstupuje do roku 23 s bilancí pěti výher a tří porážek, když nestačil na Kolín, Jablonec a v posledním mači roku 2022 na Mladou Boleslav. Třetí tým druhé ligy již na domácí palubovce poznal pocit porážky a Kolín bude chtít tento pocit Brandýsu v neděli připomenout.

V Brandýse se sází na mládí a tomu odpovídají i statistiky, protože těm střeleckým vévodí se 125 body v osmi zápasech dvacetiletá Klára Bodláková. O padesát jedna bodů méně pak nastřílela, také dvacetiletá, Kateřina Votrubová.

12.kolo 2.ligy žen | BK Brandýs nad Labem – BC Kolín | 13:30 ZŠ Na Výsluní

Trenér Rytina se může po vánočních svátcích těšit na kompletní kádr a společně budou usilovat o čtvrté vítězství v řadě pro Kolín a možné dotažení v tabulce na týmy na vyšších příčkách. A co sledovat z individuálních statistik? Tereze Králové chybí 25 bodů k překonání 150 bodů v sezoně, Báře Buškové bodů deset a bude mít na svém kontě stovku. Bára Krausová pak může trefit svoji dvacátou trojku, protože jich nasázela již sedmnáct! Hlavně však TÝM může přidat minimálně páté vítězství v sezoně. Držte palce fanoušci!

Komentář trenéra Filipa Rytiny:V prvních zápasech nového kalendářního roku zavítáme na palubovky týmů z TOP3 aktuální tabulky druhé ligy. V sobotu proti Mladé Boleslavi budeme chtít domácím oplatit porážku z prvního vzájemného zápasu v Geosan Areně. Neděle pak nabídne souboj proti Brandýsu nad Labem, se kterým jsme se střetli nedávno a v Kolíně přehráli rozdílem třídy. Určitě budeme chtít na výkon v domácí areny navázat a opět uspět. Důležité bude v obou zápasech kontrolovat obranný doskok, být přesní v přechodové fázi a těžit z rychlého protiútoku.

Podporuje nás