Družstva

Pohárové zkušenosti

28/10/2022
Ženy

Ztráta a cenné zkušenosti. Basketbalisty Kolína podlehly ve druhé lize Benešovu a ve druhém kole Českého poháru nestačily na prvoligovou Spartu. Další šanci porvat se o vítězství budou mít kolínské hráčky v sobotu 12. listopadu doma proti Liberci a o den později, také v Geosan Aréně, proti Jablonci, který ještě loni nastupoval v první lize.

O víkendu čekalo na Kolín pouze jedno utkání, a to na půdě Benešova. Z loňského ročníku Středočeské basketbalové ligy žen zná tým béčko Benešova a o rok později čelil jeho prvnímu týmu. V úvodu jako by nebyl vůbec znát rozdíl mezi výběry, protože Kolín si vytvořil osmibodový náskok a udával tempo hry. Postupem času však kolínským hráčkám začalo chybět střelecké štěstí a důraz pod košem, kde Benešov uzmul množství míčů na obou stranách palubovky. Naopak benešovské basketbalistky využívaly přesné střelby za 3 body a po třetí čtvrtině se ujaly vedení o dva body. Poslední minuty nabídly napínavý crunchtime, kdy Kolín sahal v nervy drásající koncovce po vítězství. Domácí Benešov však dokázal ubránit poslední útok kolínských, a i díky proměněným trestným hodům v závěru přetlačil Kolín 60:56.

Hodnocení trenéra Filipa Rytiny: “Do zápasu proti Benešovu jsme výborně vstoupili a již v průběhu první čtvrtiny si vypracovali dvojciferný náskok. S přibývajícími minutami se hra vyrovnala a nám se nedařilo prosazovat ze střední a dlouhé vzdálenosti. Navíc jsme zaostávali na obranném doskoku, kdy jsme domácím darovali hned několik druhých a třetích šancí na skórování. Utkání se zlomilo na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy díky bodové šňůře odskočil Benešov, tuším, až na osm bodů. Tým se dokázal vrátit na dostřel a do posledních vteřin bojoval, ale nepřesná střela v samotném závěru a proměněné trestné hody rozhodly o vítězství Benešova.”

BC Benešov - BC Kolín 60:56 (10:18, 23:28, 44:42)

Body Kolína: Bušková B 18b, Králová T. 14b, Krausová B. 11b, Fekarová T. 7b, Máchová D. 4b, Bezoušková D. 2b.

Byl to svátek - přijela Sparta. Basketbalistky Kolína čekala po jednoznačném postupu z prvního kola prvoligová Sparta. Pražský klub je basketbalovou akademií a za dlouhé roky vychoval řadu hráčů a hráček pro český basketbal na nejvyšší úrovni. Do Geosan Arény dorazil mladý a perspektivní tým, který ukázal svou sílu již od prvních minut souboje. Rychlost, přesnost, dynamika zdobily hráčky Sparty a po zásluze si vytvořily do poločasu náskok o 34 bodů. I přes výraznou ztrátu povzbuzovalo několik desítek kolínských fanoušků v Geosan Aréně svůj tým, za což jim patří veliká poklona a díky. Kolínská cesta pohárem sice skončila ve druhém kole, ale tým se nemá za co stydět. Naopak nabral cenné zkušenosti, důležité pro další fáze sezóny a nabídl hráčkám možnost se porovnat s prvoligovým basketbalem. Kolín podlehl v Českém poháru Spartě 48:100.

Hodnocení trenéra Filipa Rytiny: “Od první minuty byl znát rozdíl mezi první a druhou ženskou ligou. Hráčky Sparty byly na všech pozicích vyšší a dynamičtější. V zápase jsme měli několik velmi dobrých momentů, avšak až ve čtvrté čtvrtině za výrazného vedení soupeřek. Bohužel podobně jako v minulých utkáních nás trápil obranný doskok a je třeba na něm zapracovat. Gratulace Spartě k zaslouženému postupu do dalšího kola Českého poháru.”

BC Kolín - BA Sparta 48:100 (4:22, 17:51, 26:72)

Body Kolína: Králová T. 19b, Bušková B. 13b, Soukalová D. 5b, Máchová D. 4b, Fekarová T. 3b, Dohaničová S. 2b, Krausová B. 2b.

Příští zápasy druhé ligy čekají Kolín až v listopadu. O víkendu 11. a 12. listopadu se představí na domácí palubovce. V sobotu proti Lokomotivě Liberec, jejíž dres dříve oblékala Dominika Máchová a v neděli pak loňského účastníka první ligy Bižuterii Jablonec.