Družstva

Parádní den malých medvíďat!

14/9/2017
Holky U12

V neděli 10. září pořádal Basketball club Kolín turnaj Medvědí pohár. Byl to vůbec první turnaj pro malé kolínské baskeťáky a baskeťačky kategorie U10. O pohár bojovalo šest týmů. 

Komentář: První zápas byl jedno velké překvapení, nasazení medvíďat bylo neuvěřitelné. Nikdo nečekal tak skvělé výkony. Od začátku zápasu jsme byli v jasném vedení a podařilo se nám zvítězit. Každý z hráčů podal své maximum. V druhém zápase proti nám nastoupil dívčí tým z Olomouce, ale i s ním jsme si lehce poradili. Malá medvíďata byla prostě k nezastavení. Bojovnost a zarputilost nás dovedla k další výhře a také k celkovému vítězství ve skupině. 

Semifinálový zápas už byl tvrdší oříšek. Nastoupil proti nám tým Pardubic, který od začátku nezaváhal. Bohužel jsme nebyli schopni vzdorovat, po mnoha našich ztrátách dával soupeř snadné koš, zastavit ho bylo nemožné. 

V následném boji o 3. místo bylo vidět, že touha po zisku poháru byla veliká. Soupeř nedostal nic zadarmo. Radost ze hry byla vidět jak na lavičce, tak i na hřišti. Hráči se navzájem povzbuzovali a lavička oslavovala každý koš. Atmosféra v tělocvičně byla neuvěřitelná, fandilo se naplno. Tímto vyhraném utkáním jsme vybojovali krásné 3. místo na našem prvním turnaji. 

Na dětech je vidět obrovské zlepšení, které se mimo jiné projevilo tím, že 12 hráčům z 15 se podařilo dát koše ( u některých dětí to byl vůbec první koš v basketbalovém utkání). Malá medvíďata mají obrovskou pochvalu od trenérů Lucie Vetorové a Pavla Harčára. 

Sestava kolínského týmu: 

Burdová K., Řezníček T., Jebavá M., Lojek M., Bosáková A., Jebavý M., Krátký P., Švarcová N., Vaněk K., Ulčová A., Losmanová L., Jenždělovský R., Jenždělovský M., Kačer K., Macháček J. Trenéři: Vetorová L., Harčár P. 

Výsledky: 

BC Kolín vs. AŠ Mladá Boleslav 27:14 

BC Kolín vs. OSK Olomouc 26:12 

BC Kolín vs. Studánka Pardubice 4:42 

BC Kolín vs. OSK Olomouc 40:16 

Celkové pořadí: 1. místo Basket Poděbrady 

2. místo BK Studánka Pardubice 

3. místo BC Kolín 

4. místo OSK Olomouc 

5. místo AŠ Mladá Boleslav 

6. místo T.J. Sokol Kladno

Podporuje nás