Družstva

Ostrava dobyta!

10/10/2022
Ženy

První výjezd, první výhra. Basketbalistky Kolína porazily ve 4. kole druhé ligy Basket Ostrava 81:65 a připsaly si první vítězství v letošním ročníku. Vítěznou premiéru prožila v kolínském dresu Tereza Králová, která se k týmu připojila teprve nedávno.

Nejvzdálenější soupeř. Již ve čtvrtém kole druhé ligy cestovaly hráčky Kolína stovky kilometrů k utkání proti Basket Ostrava. Ostravský tým je složen z hráček narozených na přelomu tisíciletí a mladších, na které dohlíží zkušená Eva Dolejšová. V loňské sezoně skončil ostravští na desátém místě druhé ligy a v nové sezoně jistě pomýšlí výš.

Dějištěm souboje byl nově zrekonstruovaná hala v objektu Trojhalí nedaleko haly Tatran, domova SBŠ Ostrava hrající ŽBL a diváci od prvních minut viděli vyrovnanou bitvu. Po první čtvrtině zářil na světelné tabuli výsledek 19:18 pro Kolín, kterému se sice dařilo bránit perimetr, ale domácí se dokázaly prosadit z tříbodové vzdálenosti. Ostravské „trojky“ byly nakonec hlavním důvodem poločasového skóre, kdy kolínský výběr ztrácel sedm bodů a do šaten se šlo za stavu 39:32 pro domácí.

Vstup do třetí čtvrtiny vypadal z pohledu kolínských basketbalistek jako nezastavitelný uragán až byl trenér Ostravy nucen vzít si timeout a přerušit osmibodovou šňůru Kolína, který do Moravskoslezského kraje dorazil i s nejnovější posilou – Terezou Královou. Pro Královou šlo o návrat do kolínského dresu po 5 letech, kdy nastoupila v kategorii U19. Od prvního startu za Kolín uteklo dokonce let deset. I s přispěním Králové vedly kolínské hráčky po třetí čtvrtce o sedm bodů (62:55).

S přibývajícími minutami se obrana Kolína zpevňovala čím dál více a přesnosti na straně Ostravy ubývalo, přičemž kolínská pětka na palubovce se střelecky nemýlila. Se závěrečnou sirénou tak mohl Kolín, po skvělém týmovém výkonu a dvojciferných bodových příspěvcích čtveřice Bušková, Králová, Krausová a Máchová, slavit vítězství 81:65.

Dalším soupeřem Kolína bude v sobotu 22. října áčko Benešova, které dámy vyzvou na jeho palubovce.

Hodnocení Radky Štěpánkové: „Do Ostravy jsem jely již se zkušenostmi z úvodního utkání proti Mladé Boleslavi a chtěly uspět. V první půli se nám však nedařilo bránit střelbu z dálky, díky které byl zápas stále vyrovnaný. Skvěle nám vyšel vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme rychlou sérií bodů donutily ostravské k timeoutu a následně týmovým výkonem ještě dokázaly náskok navýšit a nakonec zvítězit.

Basket Ostrava – BC Kolín 65:81 (39:32)

Body Kolína: Králová T. 36, Máchová D. 17, Bušková B. 12, Krausová B. 10, Bezoušková D. 4, Fekarová 2.