Družstva

Ohlédnutí za sezónou 2021/22 „mladých“ Medvědic a Medvědů - ženy

1/7/2022
Ženy

Kategorie - ženy

Trenér - Filip Rytina

Tréninky - 1x týdně v hale

Soutěž - tým působil ve Středočeské basketbalové lize žen. Odehrál 24 zápasů s bilancí 17 výher a 7 porážek, což znamenalo 2. místo po základní části.

Počet zápasů - ženy nesehrály žádná přípravná, přátelská či turnajová utkání.

Trenérské hodnocení - předsezónní cíl nebyl nijak stanoven. Tým kolínských žen se chtěl především basketbalem bavit. Ovšem v momentě, kdy se nám začalo výsledkově i herně dařit, se myšlenky všech začaly ubírat jen jedním směrem, a to k postupu do vyšší soutěže. Tento, ještě před sezónou prakticky vysněný scénář se stal skutečností, i když s lehce hořko-sladkou příchutí, kdy jsme si postup nemohly vybojovat a náležitě oslavit na palubovce, ale bylo o něm rozhodnuto u „kulatého stolu”, když náš soupeř, tým TJ Sokol Kladno, odmítl odehrát Finále systémem určeným vedením soutěže. Vyzdvihnout bych chtěl především týmového ducha a celkově dobře nastavenou týmovou chemii, kdy po ustálení kádru všechny hráčky „táhly za jeden provaz”. Kritikou bych nešetřil nad chováním a vystupováním týmu TJ Sokol Kladno i jeho rádoby fanoušků a podporovatelů, kteří pro mě osobně byli zklamáním, ostudou soutěže, a jejich výroky na adresu kolínských hráček v domácích utkáních neměly s myšlenkou fair-play a celkového slušného chování nic společného.

Sestava - Dominika Bezoušková, Kristýna Čermáková, Nela Černá, Tereza Fekarová, Edita Holubová, Aneta Hoznauerová, Barbora Krausová, Kateřina Kulíšková, Kateřina Latová, Dominika Máchová, Eliška Mocová, Barbora Poláková, Michaela Šafranková, Radka Štěpánková, Lenka Skalická, Denisa Soukalová.

Co bude následovat po skončení sezóny - na léto dostala každá z hráček individuální tréninkový plán. Společná příprava začne třetí týden v srpnu třidenním minisoustředěním v Kolíně, při kterém je na programu i první přípravné utkání a bude pokračovat následující víkend na neutrální půdě (místo je v jednání), kdy i tentokrát přijde na řadu přátelské utkání tentokrát s týmem z I. ligy žen.

Sezóna 2022/23 - v nadcházející sezóně se náš tým představí ve II. lize žen. Nečeká nás nic lehkého, soutěž bude velmi vyrovnaná a po fyzické stránce velmi náročná, i vzhledem k užší rotaci hráček. Pokud se nám však povede tým ještě před začátkem soutěže adekvátně doplnit a posílit, věřím že ani v této soutěži se neztratíme a budeme dělat kolínskému basketbalu dobré jméno!

                                                                                                                                                fcr

Podporuje nás