U12 Kluci

Kategorie - U12 chlapci

Trenér – Mgr. Michal Skořepa, Pavel Vondráček

Tréninky - 3x týdně v hale

Soutěž - kluci v této sezóně hráli svoji kategorii „Přípravná soutěž mladších minižáků U12“ a zároveň byli přihlášeni i o kategorii výše „Přebor starších minižáků U13“, vše v rámci Středočeského kraje. Tu svou kategorii U12 vyhráli a v kategorii U13 skončili na 3. místě. V rámci kvalifikace na Mistroství ČR U12 skončili na druhém místě, v součtu o pouhé tři body za vítězem a kvalifikovali se na Festival mládeže Ostrava 2022, kde obsadili 4. místo.

Počet zápasů - před začátkem sezóny absolvovali kluci dva přípravné turnaje v Pardubicích (1. místo) a v Hradci Králové (2. místo), o Velikonočních svátcích se zúčastnili mezinárodního turnaj v Klatovech, kde ve své kategorii U12 obsadili 4. místo (jako první český tým), a na úplný závěr ročníku vyhráli turnaj v Brandýse nad Labem. Suma sumárum nastoupili kluci cca k 50 zápasům za sezónu, což je velmi slušná porce.

Trenérské hodnocení - snažíme se klukům vštěpovat prezentaci moderního basketbalu, rychlý přesun na útočnou polovinu, rychlé a přesné přihrávky a důsledně pracujeme na úspěšném zakončení. Dále dbáme na to, aby se kluci zlepšovali ve vnímání hry a řešení situací, které v ní nastanou a zapojení všech hráčů do hry při těchto činnostech. V obraně se snažíme o celoplošnou agresivní hru. Samozřejmě nezapomínáme ani na základní prvky basketbalu, bojovnost a poctivou tréninkovou dřinu. Zde bychom také rádi poděkovali vedení BC Kolín, trenérům za spolupráci, rodičům za podporu a klukům za vše, co v této úspěšné sezóně předvedli.

Sestava - Vojtěch Batelka, Vít Beneš, Marek Jebavý, Jiří Mário Kampe, Martin Lojek, Matěj Mikyna, Matěj Pekař, Michal Skořepa, Michal Sobolík, Milan Šorf, Adam Topinka, Tomáš Trmík, Karel Vaněk, Jakub Vondráček. S týmem začal později trénovat i Hlib Hryshko, který ještě soutěžní utkání neokusil.

Co bude následovat po skončení sezóny - basketbalový kemp a tábor, v srpnu pak tradiční letní soustředění.

Sezóna 2022/23 - na příští rok čeká kluky Přebor starších minižáků U13.

A nakonec několik otázek pro samotné hráče.

Proč sis za svůj sport vybral zrovna basketbal?

č. 5 - Karel Vaněk: Už od mala jsem jezdil s rodiči fandit své starší sestře, basket se mi líbil a chtěl jsem ho také hrát.

č. 6 – Matěj Pekař: Protože jsem přišel na trénink a hrozně mě to začalo bavit.

č. 7 - Martin Lojek: Rodiče mě přivedli na trénink a mě to začalo bavit.

č. 13 - Tomáš Trmík: Prostě mi to přišlo, že je to super sport.

Jaký je tvůj vzor a co se ti na něm nebo na basketbalu nejvíc líbí?

č. 12 - Jakub Vondráček: Můj vzor je táta a přál bych si mít jeho střelbu.

č. 15 - Michal Skořepa: Mými vzory jsou Denis Rodman a můj táta. Na basketu se mi líbí, že je to týmový sport, nikdo nehraje sám a je v něm hodně možností v útoku i v obraně.

č. 17 - Milan Šorf: To je jednoduché. Michael Jordan, protože byl nejlepší.

Co se ti nejvíc líbilo v rámci letošní sezóny?

č. 4 - Vojtěch Batelka: Určitě mezinárodní turnaj v Klatovech.

č. 8 - Marek Jebavý: Naše zápasy na Festivalu mládeže v Ostravě.

č. 11 - Jiří Kampe: Mně se nejvíc líbil turnaj v Brandýse, který jsme vyhráli.

č. 18 - Vít Beneš: Festival mládeže v Ostravě.

č. 19 - Michal Sobolík: Festival mládeže v Ostravě, i když konečné čtvrté místo bylo pro nás malinko zklamání.

č. xx - Hlib Hryshko: Zajímavé zápasy, silní soupeři, nové poznatky a zkušenosti, a samozřejmě každé naše vítězství.

Víš už, čeho bys chtěl v basketbalu dosáhnout?

č. 10 - Adam Topinka: Přál bych si zahrát nejlepší basketbalovou soutěž světa NBA.