Družstva

Odplata

2/2/2023
Ženy

Vstupenka vzhůru. Kolínské basketbalistky narazí v šestnáctém kole druhé ligy na nebezpečný Benešov. Tým kapitánky Hoznauerové bude chtít v neděli v GEOSAN Areně na soupeřky vyzrát, protože vítězství může Kolín přiblížit nejvyšším příčkám tabulky. Úvodní rozskok mezi Kolínem a Benešovem je naplánován na neděli 5. února ve 12:00 na kolínské palubovce.

Dobrý výkon, krátký výpadek, a nakonec ztráta čtyř bodů. I tak v krátkosti shrnout první střetnutí Kolína s Benešovem v této sezoně. Prostředí benešovské haly znal Kolín již z minulé sezony ze soubojů proti béčku Benešova ve Středočeské basketbalové lize. A od první minuty to vypadalo, že se hostující basketbalistky cítí jako doma a vybudovaly si slušný osmibodový náskok. Vedení však nevydrželo až do poslední vteřiny. Kolín opustilo střelecké štěstí a domácí začali opanovat prostory pod oběma koši. Navíc se střelecky chytla Eliška Misíková se střelami za tři body a vedení Kolína bylo pryč. Napínavou bitvu nakonec rozsekl krátký úsek ve čtvrté čtvrtině, kdy Kolín vypadl ze hry a Benešov dokázal zaváhání využít. Tým trenéra Rytiny zápas nakonec ztratil v poměru 56:60.

Po několika měsících však do odvety nastupuje mnohem zkušenější tým Kolína. Družstvo se sedmi výhrami na kontě, skalpy Brandýsa či Mladé Boleslavi a se sérií šesti vítězství v řadě. A navíc, bude se hrát na domácí palubovce v GEOSAN Areně. Proti bude aktuálně druhý tým skupiny B druhé ligy, který zvítězil ve čtyřech z posledních pěti zápasů. Podobně jako Kolín si Benešov poradil s Litomyšlí a se Žďárem, přehrál Mladou Boleslav, přetlačil v závěru Ostravu, ale nestačil na Brandýs nad Labem. Diváci se tak mohou těšit na opravdu vyrovnanou bitvu. Benešov se střelecky spoléhá na Elišku Misíkovou, která v 11 zápasech nasázela 164 bodů, přičemž proměnila 27 trojek a vládne ligovým tabulkám v tomto ohledu. Zmínit je potřeba také dvacetiletou Moniku Fučíkovou, ta má sice na svém kontě bodů „pouze“ 106, ale v pěti utkáních. Bodově bohatá klání má za sebou i Kristýna Lačná. Lačná se po třech mačích vyhoupla na 63 bodů. Naposledy sestřelila Ostravu 22 body.

Defenziva Kolína se bude muset otáčet a tým bude odpovídat svým útokem, který má parametry. Druhou nejlepší střelkyní soutěže Terezou Královou se 184 body, Barborou Buškovou se 137 body nebo druhou nejlepší střelkyní zpoza tříbodové hranice, osmnáctiletou Barborou Krausovou. Nelze se však spoléhat pouze na bodový přísun, ale bude zapotřebí se soustředit na spoustu dalších aspektů hry, na které se tým trenéra Rytiny zaměří. Kolín bude hostit velkou bitvu druhé ligy, kdy oba dva soupeři budou chtít uzmout vítězství – Benešov desáté v sezoně a Kolín sedmé v řadě.

Zápas 16. kola druhé ligy skupiny B mezi Kolínem a Benešovem je na programu v neděli 5. února od 12:00 v GEOSAN Areně. Přijďte podpořit kolínské basketbalistky v náročném souboji o přední příčky tabulky.

Tereza Fekarová před Benešovem:Bereme to jako možnost k odplatě. Ačkoliv jsme v prvním vzájemném zápasu dlouho vedly, tak jsme nakonec zápas ztratily o čtyři body a radoval se Benešov. Z minulého utkání víme, že je v našich silách Benešov porazit. Pokud budeme hrát týmově, s dobrou obranou a koncentrovaně až do poslední vteřiny, tak věřím, že vyhrajeme. Zároveň doufáme, že fanoušci dorazí v hojném počtu a podpoří nás.

Komentář trenéra Filipa Rytiny:O víkendu nás čeká jediné utkání – v neděli doma proti Benešovu. První zápas proti tomuto soupeři v sezoně jsme odehráli velmi dobře. Tři čtvrtiny jsme byli lepším týmem, avšak ta čtvrtá rozhodující patřila Benešovu a my padli o čtyři body. Náš cíl je tedy jasný – zvítězit v GEOSAN Areně minimálně o 5 bodů, prodloužit naši sérii vítězství a potěšit naše diváky!

Podporuje nás