Družstva

Nastal čas Patronů mládežnických týmů Medvědů.

18/3/2022
Pro všechny

Na začátku sezóny 2021/2022 došlo v BC Kolín k převratné novince. Vedení klubu představilo zbrusu nový projekt „Patroni mládežnických týmů“. V průběhu prvního extraligového zápasu si zástupci všech mládežnických týmů vylosovali svého patrona z řad hráčů „Áčka“.

A protože opakování je matka moudrosti, zde jsou výsledky :    

MEDVÍDEK – Pavol Lošonský

PŘÍPRAVKA – Jan Křivánek

U10 KLUCI – Michal Mareš

U11 HOLKY – Lukáš Kosík, Tomáš Merta

U12 + U13 KLUCI – Jiří Jelínek

U14 HOLKY – Filip Novotný

U14 KLUCI – Róbert Rožánek

U17 HOLKY – Jakub Petráš

U17 KLUCI 2005 – Theodor Dlugoš

U17 KLUCI 2006 – Lukáš Vacek, Pavel Novák

Zároveň s losem došlo i k seznámení, jak by vše mělo probíhat. Jenže člověk míní a covid mění.  

Všem dobře známá, nastalá situace zapříčinila, že se vedení BC Kolín rozhodlo jinak. „Obávali jsme se, aby zvolený způsob nového projektu nezpůsobil plošné šíření nežádoucího viru napříč celým klubem. Proto nám přišlo v tuto chvíli nejvhodnější od zavedení novinky upustit“, vysvětluje Miroslav Sodoma, generální manažer BC Kolín. Navíc soustava vládních opatření omezovala sport vcelku výrazně a jak už bylo několikrát zmíněno, v BC Kolín rozhodně nehodlali nic podcenit.

To ovšem v žádném případě neznamenalo, že by na svůj nový projekt zanevřeli. Trenér mládeže, a dobrá duše projektu, David Machač k tomu řekl: „Vlastně hned od chvíle, kdy bylo jasné, že se původní formát neuskuteční, přemýšleli jsme o náhradních variantách. Velký výběr nebyl a nakonec nám pomohlo rozvolnění. Ale stejně jsme museli přistoupit k nouzovému řešení“.

A tak projekt „Patronů“ 14. března odstartoval. Sice se zpožděním, ale přece. V BC Kolín to berou jako takový zkušební model. V průběhu čtrnácti dnů navštíví všichni hráči „Áčka“ své mládežnické následovníky a po dohodě s trenéry budou aktivně působit v rámci tréninků. Jako první už začal Honza Křivánek u Přípravky. Absolvoval s dětmi rozcvičku, zahrál si s nimi na bourače a stavaře a hurónský řev při střelecké soutěži „věřím x nevěřím“ dal jasnou odpověď, zda se tato novinka v basketbalovém klubu ujme. Vedení BC Kolín může být bez obav. Samozřejmě u starších Medvědic a Medvíďat to bude už o něčem jiném, ale tento zkušební provoz pomůže vychytat případné nedostatky. Protože od nového ročníku se Projekt Patronů mládežnických týmů rozběhne naplno a podle předem připraveného scénáře. Teď už je třeba jen to zaklepat, aby se zase něco nezvrtlo.

Podporuje nás