Družstva

Napínavá koncovka

15/11/2022
Ženy

Ukázaly srdce. Kolínské basketbalistky hájily o víkendu domácí palubovku před týmy ze severu Čech. Po sobotním souboji s Lokomotivou Liberec (53:59) přivítaly v Geosan Areně Bižuterii Jablonec. Vyrovnaná bitva, ve které se dámy rvaly do poslední vteřiny připadla po třaskavé koncovce Jablonci po výsledku 43:49.

Tuhý boj až do konce. Napínavou koncovku nabídla nedělní bitva proti loňskému účastníkovi první ligy žen. Od prvních minut se o pozornost hlasitě hlásila pevná obrana Kolína, která nedávala jabloneckým střelkyním prostor a uzavřela i prostor pod košem. Na útočné polovině se dařilo kolínským basketbalistkám dostávat do nadějných střeleckých pozic, ale chyběla přesnost. Stejně tak se síťka netřepetala ani po odvážných nájezdech do koše. Jako by hráčky v bílých dresech opustila štěstěna. Trenér Rytina však vnímal defenzivní sílu svého týmu a poločasová ztráta tří bodů pro něj nebyla důvodem k neklidu.

Do třetí čtvrtiny nastoupil Kolín tak jak skončil tu druhou – koncentrovaně v obraně a trpělivě v ofenzivě. Výsledkem dobrého vstupu do třetí čtvrtky byl rychlý obrat vývoje a průběžné vedení. Jak rychle se zadařilo, tak stejně rychle se náskok rozplynul. Krátký herní výpadek chtěl trenér Rytina utnout timeoutem. Dámy si oddychly, vyslechly jasných pokynů a vrátily se do zápasu. Stále byly ve hře a poslední čtvrtina stále na začátku. Jablonci se nejprve podařilo odskočit, ale kolínské hráčky se nevzdávaly. Probudili se i domácí fanoušci, kteří hlasitě podporovali domácí výběr a neostýchali se projevit nesouhlas s několika rozhodnutími rozhodčích. Klidný nezůstal ani trenér Rytina. Postavil se za své hráčky, za svůj tým a postavil se rozhodčím. Výsledkem bylo vyloučení trenéra ze zápasu, technická chyba, míč v rukách Jablonce a bezmoc ještě bojovat. Ač se Kolín snažil v posledních desítkách vteřin o zvrat ze všech sil, tak to nestačilo. Podlehl Jablonci 43:49.

V příštím utkání druhé ligy čeká tým odložené utkání proti Brandýsu nad Labem, a to v neděli 27. listopadu v Geosan Areně.

Hodnocení kapitánky Anety Hoznauerové:V neděli jsme chtěly odčinit sobotní nezdar s Libercem, a to nejen kvůli nám, ale i kvůli našim fanouškům. Od prvních minut bylo vidět, že půjde o každý míč, každou úspěšnou střelbu a rozdíly ve skóre byly minimální po celých čtyřicet minut zápasu. Výtečně jsme pracovaly v obraně. Velmi dobrou spolupráci na obranné polovině doplnila komunikace, která dříve drhla. Ztrácely jsme však na obranném doskoku, kde jsme dávaly Jablonci druhé šance a příležitosti k jednoduchému skórování, což ve výsledku znamenalo naši konečnou porážku o šest bodů.“

Hodnocení trenéra Filipa Rytiny:Zápas proti Jablonci jsme rozehráli velmi dobře. Kontrolovali tempo hry, drželi se herního plánu a skvěle nám fungovala obrana. Ve třetí čtvrtině jsme bohužel na pár minut ztratili koncentraci a soupeřky toho využily. Šňůrou deseti bodů oproti jednomu našemu udělaly velký krok k vítězství, které nakonec uzmuly. Důležité však je, že za nedělní výkon se opravdu nemusíme stydět. V utkáních se projevuje naše práce. Víme, co dál zlepšit a věřím, že již v příště se naše dřina ukáže ještě výrazněji.“

BC Kolín – Bižuterie Jablonec 43:49 (7:13, 19:22, 29:34)

Body Kolína: Bušková a Krausová 14b, Králová a Fekarová 5b, Bezoušková 3b a Hoznauerová 2b.