Družstva

Mezinárodní turnaj - Brandýský pohár 2018 - 3. místo

10/6/2018
Minižáci U12

Kolínští Medvědi U12 vyrazili na Mezinárodní basketbalový turnaj, který se uskutečnil od pátku 8. 6. do neděle 10. 6. v Brandýse nad Labem. Ve skupině nás čekali týmy z Plzně, Olomouce, Varnsdorfu a také mezinárodní konfrontace s týmem z Maďarska - Pityke Basketball School Nagykörös.

V prvním utkání nás čekal tým BA Grizzlies Plzeň, pro který byl tento turnaj poslední prověrkou před odcestováním na Světové hry 2018, které se konají v rakouském Klagenfurtu. Náš tým odehrál tento zápas s evidentním respektem k soupeři, který byl na svůj věk velice vyspělý, a tak jsme z prvního utkání odešli poraženi. To znamenalo, že k případnému boji o medaile, tedy alespoň o 3. příčku, nás dovedou pouze tři vítězství z následujících třech utkání. To se zdálo jako odvážný cíl, ale Medvědi ukázali bojovné srdce a postupně si poradili z týmy Pityke Basketball School Nagykörös, TJ Slovan Varnsdorf a BCM Olomouc.

Díky těmto výhrám jsme se v tabulce umístili na 2. místě a v poslední den turnaje nás čekal boj o bronzové medaile. Soupeřem nám bylo domácí družstvo, tedy BK Brandýs nad Labem, se kterým se pravidelně utkáváme v soutěžních utkáních, takže se oba týmy skutečně dobře znají. Úvod utkání byl z našeho pohledu mírně nervózní a nedůrazný, ovšem vyrovnané skóre nevydrželo dlouho, jelikož už v poločase náš tým vedl dvouciferným rozdílem a ve druhém poločase již nastartoval svůj motor na plné obrátky. Výsledkem tak byla jasná výhra 36:19 a Medvědi si dokráčeli pro bronzové medaile, které si za svůj přístup a výkony na turnaji rozhodně zaslouží! Kapitán kolínského týmu Šimon Brzák byl navíc zvolen do All-Stars týmu turnaje.

Medvědy reprezentovaly: Michal Kropáček, Maxim Šťastný, František Hanč, Tomáš Mach, Filip Sýkora, Sebastian Kodytek, Matyas Kodytek, Radim Konývka, Tomáš Dostal, Ondřej Jánský, Matouš Macháček, Šimon Macháček, Viktor Guk, Šimon Brzák, Michal Peřina, Jakub Matoušek, Adam Buřič, Richard Domnosil a Adam Gryč