Družstva

Medvědí Přípravka proniká do tajů basketbalu

24/1/2023
Přípravka

Medvědí Přípravka proniká do tajů basketbalu.

Mají za sebou první „ostrá“ utkání a začínají poznávat, co slovo basketbal opravdu znamená. Radost z každé povedené akce je spontánní, ryzí a nefalšovaná. Trenérky Lucie Vetorová, Tereza Pekařová a Kateřina Macháčková mají na starost zhruba čtyřicet malých baskeťaček a baskeťáků, kterým se snaží ukázat, jak krásným sportem hra pod bezednými koši je. A samy říkají, že trénování malých dětí, je ta nejhezčí činnost. Přípravka se pod jejich vedením každý měsíc účastní Šmoulinka cupu. Ty nejmladší na těchto turnajích občas doplní kluci z kategorie U11. Vždy nejlepší motivací pro malé sportovce je úspěch a v tomto ohledu jsou Medvíďata motivována velice dobře. Z každého turnaje se vrací minimálně s jednou výhrou a to jim dodává chuť a síly do další práce.

Tréninky mají dvakrát do týdne, a i u těch nejmladších jsou vidět zřetelné pokroky. Jejich trenérky se snaží vést jednotlivé tréninky tak, aby děti chodily na basketbal rády a aby je především bavil. Podle počtu hráček a hráčů se to evidentně daří.

O nějakých výsledkových cílech se zatím u tohoto basketbalového potěru hovořit nedá, ale každý z nich usiluje o to, co nejlépe a nejrychleji proniknout do tajů basketbalu. Postupně se snaží zlepšovat ve všech směrech, ale jak s úsměvem přiznává trenérka Lucie Vetorová, je to běh na velmi dlouhou trať. „Naším největším oříškem bude prozatím dvojtakt. Asi jako u všech začínajících basketbalistů.“ A to ještě počkejte, až přijde dvojtakt zleva ☺. Ale nejmenší naděje kolínského basketbalu se toho rozhodně nebojí.

Trenérky: Lucie Vetorová, Tereza Pekařová a Kateřina Macháčková

Soupiska: Bubeníková Alžběta, Černá Sofie, Drahokoupil Damián, Francová Ester Anna, Fuksa Luis Bartoloměj, Galčíková Eliška, Holatová Veronika, Chvátil Lukáš, Jakubíček Dominik, Jeřábek Michal, Kolesnikov Kyrylo, Kolářová Johana, Konopáč Jakub, Macková Eliška, Malinová Barbora, Nedecký Matěj, Nerudová Lucie, Novák Eliáš, Novoselov Štěpán, Ovšonka Petr, Pambaonam Tony, Roštáš Filip, Sekavec David, Sekavec Filip, Sojková Barbora, Sojková Markéta, Strnadová Johana, Šafaříková Alena, Šmídová Johana, Tran Johny, Trumpusová Klára, Turavinina Alexandra, Vlk Josef

                                                                                                                                                                                                                                                                fcr

Podporuje nás