Družstva

Medvědí mládež přes léto rozhodně nezahálela.

20/9/2021
Pro všechny

Další díl nekonečného seriálu s názvem „letní přípravné období“ mají za sebou mládežnické týmy všech věkových kategorií BC Kolín. Pro někoho to byla první zkušenost, někdo už to ani nespočítá. Ale pro všechny je to jasný signál k tomu, že se blíží basketbalová sezóna, na kterou je potřeba se pořádně připravit. Ta loňská se vůbec nepovedla a všichni víme proč. Tak držme pěsti, aby ta letošní 2021/22 byla plnohodnotná a mladí sportovci kolínských Medvědů v ní mohli předvést vše, co se naučili.

Začátek byl rozvážný. Ke konci června se děti rozpohybovaly v rámci Dětského dne pod dohledem Beryho, maskota kolínského klubu. Ale pak už příprava nabrala plné obrátky. Na začátku července následovaly dva týdenní kempy v letním areálu BC Kolín v Sendražicích, kde už se jednalo o opravdový trénink. Tohoto kempu se mohou účastnit všechny děti, které mají zájem si o prázdninách zasportovat, není to podmíněno členstvím v basketbalovém klubu. Další akce už ovšem ano. Hned zkraje srpna následoval Basketbalový kemp BC Kolín pořádaný v Geosan aréně. Ten už je, jak ostatně napovídá i název, zaměřen především na basketbalové dovednosti a jejich zlepšování pro Medvědí mládež. Poté jednotlivé mládežnické týmy BC Kolín absolvovaly týdenní soustředění. Zde se hlavně nabírá fyzická kondice, ale na pilování individuálních schopností také dojde. Z důvodu přetrvávajících opatření kvůli koronaviru nebylo tolik možností účastnit se přípravných turnajů, ale přesto kluci U12 jeden stihli. A v Pardubicích, v konkurenci dvou domácích týmů, Sparty, Holic či Kladna, dokázali zvítězit. V tomto tempu uteče letní příprava jako nic, a v průběhu září se téměř všechny mládežnické týmy zapojí do svých soutěží.

A kolik těch týmů vlastně je? BC Kolín má dva týmy tzv. Medvídka, jeden pro školkové děti a druhý pro předškoláky. Zatím se jich soutěžní zápasy netýkají. Děti absolvují všeobecnou pohybovou přípravu a seznamují se se sportem jako takovým. Další týmy už soutěže hrají. Přípravka a kluci U10 hrají Šmoulinka cup. Je to celostátní forma soutěže, rozdělená, aby nebylo náročné cestování, po menších oblastech. Hráčky i hráči se účastní jednodenních uzavřených turnajů a postupně si zvykají na zápasové zatížení. Mladé Medvědice budou bojovat v kategoriích U11 v krajském přeboru a v U14 a U17 v celostátní lize. Mladí Medvědi U12 a U13 startují také v krajském přeboru, U14 v lize a kategorie U17 je rozdělena na dva týmy podle ročníků, 2005 a 2006. Oba nastoupí v nadregionálním přeboru. Dále ještě hrají své soutěže tři týmy dospělých, ženy a C - tým krajský přebor, B - tým 2. ligu.

Navíc, zatím pro tuto sezónu, připravilo vedení BC Kolín pro své mladé hráčky a hráče dvě novinky. Ta první je, že si každý mládežnický tým vylosuje svého patrona z řad hráčů A-týmu. Losování proběhlo v průběhu prvního utkání „Áčka“ za přítomnosti hráčských zástupců jednotlivých týmů. Tento patron pak v průběhu sezóny povede každý měsíc jeden trénink, na kterém bude svým následovníkům předávat zkušenosti a pomůže jim v jejich rozvoji. Ta druhá novinka pak dá prostor jednotlivým týmům v průběhu domácích zápasů A- týmu. Nejprve při nastupování vytvoří hráčům špalír a poté, v poločasové přestávce, budou moci předvést své basketbalové umění. Formu, ve které to bude, si každý tým zvolí sám. Pokud se tyto novinky osvědčí, a vedení BC Kolín je přesvědčeno, že ano, určitě v nich bude klub pokračovat i nadále. Popřejme tedy mladým Medvědicím a Medvědům, ať se jim nadcházející sezóna vydaří podle představ.

Podporuje nás