Družstva

Liga a pak Sparta!

21/10/2022
Ženy

Pohárový skalp a ostravská loupež. Tak vypadaly poslední dvě utkání a zároveň vítězství basketbalistek Kolína. Nyní je čeká sobotní ligový zápas v Benešově a ve středu dámy vyzvou pražskou Spartu ve druhém kole Českého poháru.

V loňském ročníku Středočeské basketbalové ligy žen (SBLŽ) porazily hráčky Kolína benešovské béčko dvakrát, přičemž jednou na palubovce soupeřek v prodloužení. Letos budou dámy čelit prvnímu mužstvu Benešova ve druhé lize. Benešov zatím odehrál dva zápasy – nejprve nestačil na Brandýs nad Labem (44:61) a o týden později přehrál doma Mladou Boleslav v poměru 64:57. Nejlepší střelkyní týmu je aktuálně s 30 body Eliška Misíková. Zkušenosti ze ŽBL bude chtít zúročit Eliška Hálová, hájící barvy Slovanky v ŽBL, která proti Mladé Boleslavi zaznamenala 25 bodů. Na kolínské straně vévodí střeleckým tabulkám nejnovější posila týmu Tereza Králová s 36 body a v závěsu za ní jsou Dominika Máchová s 24 body a sedmnáctiletá Barbora Krausová s 23 body, která pamatuje loňskou bitvu s prodloužením. „V Benešově to byl jeden z mých nejlepších zápasů. Nekonečný zápas, který nakonec skončil naší výhrou. Velkou roli sehrála obrana hráček Benešova. Nechávaly nám otevřené střely ze střední vzdálenosti a také tříbodové pokusy. Nyní však jdeme na nového soupeře. Věřím ve vyrovnaný zápas. Bude důležité ubránit největší nebezpečí Benešova, a přitom nezapomínat na základy defenzivy. Do Benešova jedeme s touhou vyhrát,“ promluvila před zápasem právě mladičká Krausová.

Zápas 5.kola druhé ligy je na programu v sobotu 22.října od 10:00 v benešovské sportovní hale.

Sparta – pojem, ale žádný strašák. Není klubu, který by v českém sportovním světě znamenal více. Ten basketbalový se představí v rámci Českého poháru žen v Kolíně. Kolínské basketbalistky vyzvou prvoligovou Spartu ve středu 26. října od 20:00. V prvním kole Kolín vyřadil Tigers České Budějovice a nyní čeká výběr trenéra Filipa Rytiny sedmý tým loňské základní části první ligy. V aktuální sezoně odehrála Sparta v první lize čtyři utkání s bilancí 3-1, když porazila béčko USK, Aritmu a Brandýs nad Labem. Pražanky nestačily pouze na Poděbrady. Sparťankám vládnou v ofenzívě dvě ženy, či dívky ročníku 2004 – Luisa Vydrová, hrající ŽBL za Slovanku a také Veronika Vojtíková, která sází hlavně na střelbu zpoza tříbodové čáry. Její úspěšnost je aktuálně necelých padesát procent. Minimálně vyrovnat se jim bude chtít podobně mladá Barbora Krausová: „Bude to pro mě určitě výzva, a nejen pro mě, ale pro celý tým vyrovnat se soupeři z první ligy. Takový zápas je skvělou zkušeností a může nám být skvělým přínosem“.

Druhé kolo Českého poháru žen rozehrají dámy ve středu 26.října od 20:00 v kolínské Geosan Areně. Předzápas sehrají muži proti polskému Komárnu v rámci Alpe Adria Cupu od 17:30. Dorazte na basketball.

Trenér Filip Rytina před dvojicí zápasů: „Čekají nás nelehké boje. Na palubovce Benešova se v sobotu střetneme se zkušeným týmem, který je doplněn o několik mladých a nadějných hráček. Naším cílem je přivést další vítězství a zase se posunout v tabulce o něco výš. V Českém poháru se nám podařilo postoupit z prvního kola a nyní je před námi prvoligový soupeř. Sparta se po zásluze drží na předních příčkách – hraje velmi dobře a organizovaně. My chceme být v domácím prostředí minimálně vyrovnaným soupeřem“.

Podporuje nás