Družstva

Last dance

30/4/2022
Ženy

Základní část je u konce. Kolínské basketbalistky budou na domácí půdě v Geosan Areně čelit posledním soupeřkám – Čelákovicím. Půjde o souboj druhého týmu s posledním, ale předem není nic jasné. Zápas je na programu v neděli od 10:00 v Geosan Areně. Přijďte podpořit ženský tým v poslední domácí bitvě základní části.

Šesté kolo, čtrnácté kolo, dvacáté kolo a nyní dvacáté osmé. Výčet kol, kdy se Kolín střetl s Čelákovicemi v probíhajícím ročníku Středočeské basketbalové ligy žen. Tři ze čtyř vzájemných zápasů už týmy absolvovali a ve všech třech případech se radovali hráčky Kolína.

Nejprve na podzim tým okolo kapitánky Anety Hoznauerové přemohl v defenzivní bitvě Čelákovice na jejich hřišti o dva body. Krátce po novém roce, v letošní premiéře v Geosan Areně, zvítězily kolínské dámy vysoko 70:36, když se o polovinu bodů domácích postaraly Tereza Fekarová s Radkou Štěpánkovou. Třetí utkání se hrálo opět v Čelákovicích, ale již na ZŠ J.A. Komenského, kde nastoupila i bývalá reprezentantka Michaela Uhrová v dresu domácích. Ani její bodový přísun však na Kolín nestačil, protože výběr trenéra Rytina opět vyhrál. Tentokrát 64:50 a bodově tým táhla dvojice Dominika Máchová & Radka Štěpánková, které dohromady nasázely 29 bodů a skvěle jim sekundovaly Nela Černá s Eliškou Mocovou, které přidaly dalších 17 bodů.

Stejně jako předchozí vzájemné měření sil v Kolíně bude hostit utkání Geosan Arena s kapacitou přes šest stovek diváků a domácí hráčky věří, že uvidí více zaplněných míst než těch prázdných, zvláště když bojují o nejvyšší příčky Středočeské ŽBL. Kolín se aktuálně nachází na druhém místě tabulky za již nedostižitelným Kladnem v základní části a bod před HB Basket, který dámy porazily o minulém víkendu o deset bodů.

I přes horší postavení Čelákovic v tabulce si jejich sílu uvědomuje Radka Štěpánková, křídlo Kolína s číslem deset: "Základní část soutěže zakončíme doma proti Čelákovicím. Soupeřky jsou sice tabulkově slabší, ale umí potrápit a překvapit. Cílem je pochopitelně vyhrát, ale také vyvarovat se chyb z předešlých utkání a připravit se do závěrečné fáze soutěže.”

Trenér Filip Rytina se ve svých přípravách plně soustředí na nedostatky svého týmu, ve snaze je eliminovat: „Nedělní utkání je pro nás posledním v základní části, znovu se budeme soustředit především na herní projev na obranné polovině.

Zápas 28. kola Středočeské BLŽ je na programu v neděli 1. května od 10:00 v Geosan Areně. Dorazte podpořit ženský tým Kolína a ukažte kolínské srdce!

Podporuje nás