Družstva

Konec série

8/2/2023
Ženy

Šest a dost. Basketbalistky Kolína nestačily na domácí palubovce na Benešov 59:81. Diváci v Geosan Areně viděli od prvních minut ofenzivní utkání, plné střel za tři body, kterém vévodila kolínská Barbora Krausová se čtyřmi trojkami na kontě. Ani její pracovitý výkon však nezastavil Benešov v čele s 29bodovou Monikou Fučíkovou.

Při venkovním utkání mužské kategorie byl hlavním tahákem víkendu nedělní souboj kolínských žen proti favorizovanému Benešovu, který oproti podzimní bitvě doplnil tým o několik nových tváří. První minuty nabídly otevřenou střelnici, kdy oba týmy spoléhaly na přesnou střelbu a na výsledku to bylo znát. Bodově nadstandartní první čtvrtina 20:27 připomínala ofenzivní souboje mužské KNBL. Vstup do druhé čtvrtiny zvedl ze sedaček nejednoho fanouška Kolína, protože bodový rozdíl mezi týmy se dostal na úplné minimum a minuty ubíhaly. Svěřenkyně trenéra Rytiny však posléze jako by vypadly ze zápasu. Procento úspěšnosti střelby se snižovalo a nedařilo se bodovat z rychlých protiútoků. Naopak Benešov pokračoval se sebevědomím z kraje mače a rozdíl mezi týmy opět narůstal. V poločase se zastavil na čísle devatenáct.

Průběžný stav byl možná nevyrovnaný, ale jistě ne neřešitelný, a tak se k tomu postavily i kolínské basketbalistky, které se nevzdávaly. V ofenzivě skvěle pracovala mladičká Barbora Krausová. Hráčka s číslem 6 potvrdila pověst výborné střelkyně z velké vzdálenosti a přidala i několik nekompromisních nájezdů do košů. Zároveň podstoupila nespočet tvrdých střetů a soubojů o míč. Ačkoliv Kolín bojoval ze všech sil, tak Benešov si držel dostatečný náskok hlavně zásluhou Moniky Fučíkové. Kmenová hráčka ligového Chomutova, s minutáží přes dvacet minut na zápas v ŽBL, nakonec nasázela dvacet devět bodů a potvrdila výkony z ligových palubovek v dresu Levhartic.

Hosté si nakonec udrželi výraznější náskok a dovedli zápas do vítězného konce. Konečný výsledek 59:81 je možná jednoznačný, ale Kolín nic nevzdal a do posledních vteřin bojoval. Nyní čeká tým třítýdenní ligová pauza a v zápase se opět představí na konci února, kdy se představí dvakrát na severu Čech. Nejprve v sobotu 25. února vyzvou jabloneckou Bižuterii a o den později v Liberci místní Lokomotivu. Držte Kolínu palce, protože půjde o důležité boje o přední příčky v tabulce druhé ligy. Kolín chce do play-off!

Komentář Dominiky Máchové:Jako bychom se od prvních minut necítily na palubovce komfortně, ačkoliv se nám střelecky dařilo, tak to nebylo ono. Mrzí nás hlavně druhá čtvrtina, kdy jsme zaznamenaly množství ztrát a Benešov nám odskočil. Po pauze jsme se snažily vrátit do zápasu, ale marně. Nyní je potřeba se z porážky poučit a začít se koncentrovat na důležité severské bitvy v Jablonci a v Liberci.“

Hodnocení trenéra Filipa Rytiny:Do zápasu proti Benešovu jsme vstoupili dobře hlavně, co se týče útočné fáze. V obraně jsme však ztráceli. První čtvrtinu jsme prohráli o sedm bodů, což není nic hrozivého, navíc se nám povedl začátek druhé čtvrtky, kdy jsme se přiblížil na rozdíl tří bodů. Následné minuty patřily Benešovu, který odskočil sérií třinácti bodů v řadě a naklonil osud utkání výrazně na svou stranu. Ačkoliv jsme po přestávce bojovali a snažili se s výsledkem něco udělat, tak Benešov si vedení kontroloval a svůj náskok ještě navýšil.

BC Kolín – BC Benešov 59:81 (20:27, 29:48, 47:67)

Body Kolína: Krausová B. 14b., Králová T. 10b., Máchová D. 10b., Štěpánková R. 10b., Bušková B. 6b., Loškonská 4b., Soukalová D. 3b. a Fekarová 2 body.