Družstva

Kluci U17 si svou ligovou příslušnost užívají

2/2/2023
Kluci U17

Kluci U17 si svou ligovou příslušnost užívají

Mladí Medvědí kadeti poznávají strasti i slasti toho, když se sport bere vážně. Protože součástí nejsou jen body, doskoky, výhry a prohry. Ale také přestupy a zranění. Tím vším si tento tým prošel a kluci se s tím perou, jak nejlépe umí. Dá se říct, že jsou to pro ně zkušenosti k nezaplacení.

Jakou soutěž tým hraje?

V létě jsme postoupili z kvalifikace do Ligy kadetů U17. Cílem bylo, udržet se v soutěži a odehrát těžší zápasy než v loňském roce v Nadregionálním přeboru. Zvlášť po tom, co náš nejlepší hráč odešel do extraligového Sokola Pražského, jsme si vlastně nebyli jisti, jakou sílu bez něj budeme mít. Cíl se nám podařilo splnit nadstandardně již po první půlce sezóny, kdy jsme vyhráli naši skupinu s bilancí 11 výher a 3 porážek a postoupili do Finálové skupiny. V ní narazíme na velmi silné týmy. Tyto zápasy nás mohou zase výkonnostně posunout o kousek vpřed.

Splnila letní příprava účel, byl tým na sezónu dobře připravený?

Naše letní příprava má každý rok stejný formát. Nejdříve týden v Kolíně, kde využíváme lesoparku Borky a hřiště AFK a poté odjezd na týdenní soustředění. A před zahájením sezóny se vždy účastníme minimálně jednoho přípravného turnaje. Letos jsme byli v Brandýse nad Labem, kde se nám podařilo tento turnaj vyhrát a myslím, že nám tohle vítězství pomohlo na začátku sezóny, kdy jsme předváděli nejlepší basket.

Daří se naplňovat předsezónní cíle?

Jak jsem již zmínil výše, cíle plníme na 100%. Jen hra nám poslední dobou trochu drhne. Vinou zranění hrajeme bez klíčového rozehrávače a je to znát hlavně na našem rychlém přechodu do útoku a celkové organizaci ofenzivní části hry.

Co je ještě potřeba vylepšit, na co se zaměřit?

Vylepšit je potřeba spousta věcí. Ale náš největší problém v současnosti je, že v U17 už to není pouze o hře 1:1, ale o kolektivním pojetí, čtení hry, extra přihrávce a využití chyby v obranném postavení soupeře. To už se učí velice těžko, ale kluci jsou vnímaví a společně na tom zapracujeme.

Trenéři: David Machač

Soupiska: Michal Kropáček, Maxim Šťastný, Matěj Adámek, Adam Hruška, Radim Konývka, Ondřej Jánský, Viktor Guk, Daniel Tichovský, Šimon Brzák, Jakub Matoušek, Adam Buřič, Richard Domnosil, Tadeáš Ehl, Matěj Prokeš, Tomáš Mach

                                                                                                                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                                                                                                                        fcr

Podporuje nás