Kluci U12 stále živí svou naději na postup do Národního finále.

27/2/2022
U12 Kluci

BC Kolín - BK Nymburk 91:78 (21:25,42:37,63:68)

Malí Medvědi mají za sebou třetí zápas v kvalifikaci o Národní finále kategorie U12. Po dvoubodové výhře v Nymburce (60:62) přivítali stejného soupeře na své palubovce 1. ZŠ. Karty byly před utkání rozdány jasně. Pokud Kolín vyhraje, rozhodne se v posledním zápase v Brandýse nad Labem, kam Kolín zajíždí. Pokud prohraje, ztratí možnost prozatímního suveréna kvalifikace přeskočit. Tu druhou možnost nechtěli kluci v žádném případě připustit a udělali pro to maximum.

Hned od počátku vsadily oba týmy na útok, obrany téměř neexistovaly. Akce střídala akci a body na obou stranách přibývaly s nebývalou pravidelností. Malí Medvědi se do svého soupeře zakousli a téměř celou první čtvrtinu byli v mírném plusu. Hosté se spolehli na individuální schopnosti svého rozehrávače a ostatní spoluhráči mu vlastně jen „vyklízeli“ prostor pod košem. Kolektivní pojetí Kolína bylo dlouho úspěšnější. Ale když v závěru hosté zahustili obranný prostor, nedokázali domácí několikrát skórovat a Nymburk se dostal do vedení (21:25).

Druhá kolínská pětka však náskok v začátku druhé čtvrtiny hodně rychle smazala. Hosté ve své pětici neměli tak výraznou individualitu jako v té první a týmovost malých Medvědů převážila misky vah v jejich prospěch. Do hry se sice na obou stranách dostalo několik hloupých a zbytečných ztrát, ale domácí se rychleji uklidnili. Dravými nájezdy rozleptávali nymburskou obranu a škoda jen několika nepřesných zakončení, náskok Kolína mohl být vyšší (42:37).

Útočné manévry pokračovaly i ve druhém poločase. Nastoupily proti sobě opět první pětky a obraz hry byl stále stejný. Nymburští svůj útok proměnili v sólovou hru jeden na jednoho a v obraně neprostupně ucpali prostor pod košem. Malým Medvědům chvilku trvalo, než se s tím vyrovnali. Pak si ale několika povedenými střelami z větší vzdálenosti otevřeli i podkošový prostor a nenechali svého soupeře příliš bodově utéct (63:68).

Dokáže druhá kolínská pětice svého soupeře opět přehrát? Tak zněla jediná otázka pro závěrečnou čtvrtinu. Na klucích bylo zpočátku vidět, že jim velká odpovědnost trošku svazuje ruce. Vynahradili to ale velkou bojovností a obětavostí v obraně. Více než tři minuty nedovolili hostům vůbec pomyslet na úspěšné zakončení a sami se postupně prokousávali do vedení (71:68). V té chvíli z nich však všechna nervozita spadla a s jistotou si dokráčeli k výhře. Na závěr předvedli svým fanouškům několik vynikajících akcí, kdy nymburskou obranu doslova rozházeli, a zaslouženě si vychutnali jejich potlesk (91:78).

Sestava a body Kolína : Jebavý M. 19, Lojek M. 18, Batelka V. 11, Pekař M. 11, Topinka A. 10, Mikyna M. 7, Skořepa M. 7, Vaněk K. 3, Kampe J. 3, Vondráček J. 2, Šorf M., Beneš V.

Komentář trenéra Michala Skořepy:  „V utkání nás podržel útok. 5 hráčů dalo dvojciferný počet bodů, každý z hráčů dal nějaký bod a úspěšnost trestných hodů se přehoupla nad 40%. Soupeř hrozil hlavně Bendou, který dal víc než polovinu bodů soupeře. V posledním kvalifikačním zápase 16.3.2022 jedeme do Brandýsa, kde se rozhodne o postupu na Mistrovství ČR. Děkuju klukům za předvedený výkon a rodičům za podporu“.

A teď hopsa hejsa do Brandejsa. Ve středu 16.3. se od 17.00 v brandýském Sportcentru odehraje rozhodující bitva této kvalifikace. Po domácí porážce o jeden bod musí pro jistotu postupu malí Medvědi vyhrát nejméně o dva body. Držme jim pěsti, aby tento velmi těžký úkol zvládli.