Družstva

Kluci U12 odstartovali kvalifikaci o Národní finále nejtěsnější možnou porážkou.

17/1/2022
U12 Kluci

Kluci U12 odstartovali kvalifikaci o Národní finále nejtěsnější možnou porážkou.

BC Kolín - BK Brandýs nad Labem 52:53 (8:13,12:29,36:35)

Malí Medvědi vstoupili do kvalifikace o Národní finále v kategorii U12. Virová epidemie ovlivňuje i mládežnický sport, takže formát této kvalifikace je této situaci přizpůsoben. Začíná se už v lednu a vše musí být dohráno nejpozději v březnu. Pod vedením trenérů Michala Skořepy a Pavla Vondráčka odehrají kluci čtyři veledůležitá utkání. Jejich soupeři jsou Brandýs nad Labem a Nymburk. S oběma se malí Medvědi utkají ve dvou zápasech (doma i venku). Do Národního finále postoupí pouze vítěz tohoto tříčlenného klání.

V prvním utkání v Kolíně hostili Brandýs nad Labem. Přestože kluci už nejsou žádní začátečníci a mají za sebou spoustu basketbalových bitev, přece jen je trochu dohnala důležitost tohoto zápasu. Hned od počátku působili velice nervózně, zaznamenali několik hloupých a zbytečných ztrát, ale i tak dokázali s velmi nahecovaným soupeřem držet krok. Jenže ve druhé čtvrtině se naplno projevila, herní, výšková i fyzická převaha soupeře. Mladí Medvědi navíc neproměnili několik relativně snadných zakončení a v poločase prohrávali o sedmnáct bodů. Kolínští trenéři asi v šatně mávli kouzelným proutkem, protože po pauze bylo vše jinak. Třetí čtvrtina se proměnila v „one man show“ Marka Jebavého. Svým výkonem paralyzoval soupeřova rozehrávače, takže Brandýs nebyl schopen vůbec ničeho a sám dával koš za košem. Navíc vyhecoval i své spoluhráče a Medvědi se pustili do obrovské stíhací jízdy. Marně se trenér hostí snažil všemi možnými způsoby kouskovat hru. Po třetí čtvrtině Kolín vedl o bod. A se stejným zaujetím se do poslední čtvrtiny pustili i jejich spoluhráči z druhé pětky. Ta byla po celou dobu vyrovnaná, ale na závěr byli hosté přece jen o ten jeden bod lepší.

Sestava a body Kolína: Jebavý Marek 24, Lojek Martin 12, Skořepa Michal 5,Batelka Vojtěch 2, Pekař Matěj 2, Topinka Adam 2, Vondráček Jakub 2, Trmík Tomáš 2, Vaněk Karel 1, Mikyna Matěj, Kampe Jiří

Komentář k utkání trenéra Michala Skořepy:  Vůbec nám nevyšel první poločas. Bylo tam zbytečně hodně nervozity a zbavování zodpovědnosti. 11 neproměněných trestných hodů a několik zahozených dvojtaktů. Na druhou stranu jsem rad, že i když výkon nebyl ideál, prohra o 1 bod nám stále dává šanci do odvety. Jedeme do Brandýsa vyhrát o minimálně dva body.

Nevadí, vůbec nic není ztraceno. Kluci sami sobě dokázali, že žádný nepříznivý stav je nemůže zlomit a ve zbývajících třech utkání se jistě o svou šanci postoupit na Národní finále sportovně poperou

Podporuje nás