Družstva

Kluci U11 poznávají, co je to basketbal

14/2/2023
U11 Kluci

Kluci U11 poznávají, co je to basketbal

Jakou soutěž tým hraje?

S klukama v kategorii U11 hrajeme přípravnou soutěž odpovídající jejich věku. Nutno podotknout, že půlka týmu patří ještě do kategorie U10. V letošním roce jsme nabrali nové hráče a hrajeme, jak přípravnou soutěž U11, tak i turnaje ČBF kategorie U12. A občas pomáháme i přípravce na turnajích Šmoulinka cupu. Pro kluky je velmi důležité, aby odehráli co nejvíce utkání a v nich se, jak se říká, pořádně otloukli.

Splnila letní příprava účel, byl tým na sezónu dobře připravený?

Pro kluky jde o první sezónu s „ostrými“ soutěžními zápasy, ale i tak proběhlo letní soustředění v Kutné Hoře. Pro většinu z nich se jednalo o novinku a dva tréninky denně byly pro ně překvapivé a také velmi výživné. Ale my trenéři jsme samozřejmě na ně byli hodní ☺.

Jak se daří naplňovat předsezónní cíle?

V této kategorii je ještě na stanovování cílů brzy. Ale trenérské snahy a cíle jsou nastaveny tak, aby se v každém utkání projevilo, co se kluci učí na trénincích a byl vidět posun ve výkonech a individuálních činnostech, tzn. pohyb míče, zakončení a správné postavení v obraně. Na tréninku se zaměřujeme právě především na individuální činnosti jednotlivce, kterými jsou driblink, příhra, dvojtakt a také samozřejmě koordinace pohybu. Zápasy jsou odměnou za tréninkovou dřinu, kterou kluci podstupují a zvládají velmi dobře.

Co je aktuálně ještě potřeba vylepšit, na co se zaměřit?

O aktuálním vylepšení se v této kategorii ještě nedá mluvit. Stále je potřeba se zlepšovat úplně ve všem. Na druhou stranu v tomto věku jsou zase vidět největší pokroky ve výkonnosti. A to nám trenérům působí tu největší radost. O výsledky utkání prozatím ani tolik nejde. I když každá výhra nás potěší a pro kluky je tou nejlepší motivací, aby na sobě nepřestávali pracovat.  

Trenéři: David Machač, Michal Vlček

Soupiska: Starý Albert,Bukovský Adam, Bukovský Josef, Daniel Slezák, Dlouhý Ivan, Eduard Ščadej, Hejl Patrik, Kaprálek Lukáš, Kozlík Michal, Kubínek Dominik, Lukáš Vytlačil, Michal Dlauhoweský, Niko Raguž, Novotný Jonáš, Oliver Mazáč, Pavel Vondráček, Pavlas Adam, Sojka Tomáš, Svoboda Tomáš, Šotola Vít, Yarmolenko Daniil, Wagner Sebastian, Hamták Jakub, Žert Maxmilián, Tran Tri Dung, Sýkora Štěpán, Holata Vojtěch, Rigny Sebastian, Macík Šimon, Buňka Tomáš, Bunc Antonín, Chobot Matěj, Maximovič Max, Navrátil Vojtěch

Podporuje nás