Družstva

Juniorky U19 chtějí potvrdit dosavadní úspěšnost

12/1/2023
Pro všechny

Dívky se připravují pod vedením Radky Štěpánkové a Lukáše Nečase, a nemají to zrovna snadné. Ne s trenéry, ale se svým basketbalovým zařazením. Většina z nich totiž věkově ještě spadá do kategorie kadetek, ale nijak jim to nevadí. Dobře vědí, že nasbírané zkušenosti se jim budou hodit.  

Děvčata zastupují Kolín v Nadregionální lize U19, kde se zatím nachází na 1. místě tabulky s bilancí 7 výher a 3 porážek. Některé zápasy se jim bohužel nevydařily úplně podle představ a dá se říct, že si je vlastní vinou prohrály. Ale to je o těch zkušenostech. Na druhou stranu holky ví, že pokud se budou stoprocentně koncentrovat na zápas a dělat to, co mají, mohou porazit jakéhokoliv soupeře.

Po Novém roce nastávají v sezóně okamžiky, kdy se ukáže, jak se kdo v létě dokázal připravit. U juniorek to zatím vypadá, že letní přípravu nepodcenily a s fyzickou kondicí problém nebude. Ale utkání, která je ještě čekají, jejich fyzický fond jistě důkladně prověří.

Konkrétní předsezonní týmové cíle si hráčky, ani trenérský tandem, nestanovily. Do těchto chvil byly tréninky zaměřeny především na osobní rozvoj. Snahou trenérů bylo každou hráčku herně posunout v individuálních dovednostech a budovat v nich co nejlepší vnímání samotné hry. To se zatím daří. Teď bude potřeba zaměřit se na kolektivní přípravu a trenérka Radka Štěpánková to podrobněji vysvětluje. „Určitě musíme zapracovat na komunikaci na hřišti. Je to náš největší problém. Dále je potřeba zlepšit doskok na obranné i útočné polovině, a také aby se jednotlivé hráčky nebály vzít na sebe zodpovědnost. Jsme teprve v polovině sezóny a ještě nás čeká spousta těžkých zápasů. Holky se zlepšují každým tréninkem i zápasem. Pro nás je důležité, že samy chtějí!“ A pokud takto budou dívky pokračovat, je velmi reálné 1. místo udržet až do konce sezóny.

Trenéři: Radka Štěpánková, Lukáš Nečas,

Soupiska: Bečvářová Kamila, Bláhová Nela, Boskovicová Vendula, Dohaničová Simona, Horká Anna, Jebavá Michaela, Krausová Barbora, Pithartová Markéta, Ulčová Anna, Vaňková Tereza,

                                                                                                                                                                                                                                                                   fcr

Podporuje nás