Družstva

Jak přežít Vánoce? .... družstvo U17B kluci

29/12/2021
Pro všechny

Nelehká je pro sportovce a jejich trenéry doba Vánoční. Zvláště životospráva mladých adeptů trpí u stolů plných všemožných dobrot. Navíc je v poslední době toto ovlivněno výskytem covidu, takže se ani nepořádá valná většina tradičních turnajů. Je tedy na trenérkách a trenérech Medvědí mládeže, aby nenechali své svěřence zakrnět.  

Jaký máš tréninkový plán pro své hráče během Vánočních prázdnin?

Během Vánočních prázdnin mají hráči plnou důvěru v individuální přípravě. Věřím, že v tomto věku sami vědí, co je potřeba aby nevypadli z rozběhnuté sezóny.

Budeš jim ukládat i domácí úkoly? Mám na mysli osobní cvičení (švihadlo, koordinace...).

Určitě ne, kluci mají v hlavách zásobníky cviků, které jim pomohou udržet se ve formě. Navíc již 27.12. máme trénink, takže mimo palubovku dlouho nezůstaneme.

S turnaji je to letos opět těžké, ale budete se nějakého účastnit?

Byl v plánu Vánoční turnaj v Plzni, ale z toho nakonec sešlo. V plánu je po svátcích jedno přípravné utkání. Moc prostoru na další utkání není, jelikož hned 8. a 9. ledna hrajeme soutěžní utkání na domácí palubovce.

Sezóna je, dá se říct v polovině. Jak jsi zatím spokojen/a s jejím průběhem?

Hrajeme kvalitní utkání, takže co se týče kvality jsem spokojen moc. Tým dělá pokroky a věřím, že v druhé půlce sezóny o nás ještě uslyšíte.

V čem se Tvoji svěřenci nejvíc zlepšili?

Hlavním zlepšením v naší hře je jednoznačně čtení hry a omezení útočného doskoku soupeře.

A v čem by měli naopak pořádně přidat?

Obrovský mínus zatím vidím v obraně 1na1 a v tom, že je tým až příliš hodný a přizpůsobuje se hře soupeře. S kvalitními týmy hrajeme na hranici svých možností a s týmy, které bychom měli porážet vysokým rozdílem hrajeme pod naše možnosti.

Který hráč z Tvého týmu zaznamenal největší progres?

Každý hráč odvedl kus práce abychom se zlepšili jako tým, a to je hlavní. Konkrétně jmenovat nebudu, každý se v něčem zlepšil a vidím u všech nějaké pokroky.

Dokážeš vybrat nejpovedenější okamžik v zatím probíhající sezóně?

Fííha, těžká otázka. Nejpovedenějším okamžikem bylo asi domácí utkání s Varnsdorfem, přestože jsme hráli pouze v 6 lidech, odehráli jsme velmi dobré utkání a soupeře jsme jednoznačně předčili.

A Tvé přání do pokračování letošního ročníku?

Hlavním přáním je, aby všichni byli zdraví a užívali si basketbalu. Těším se na další práci s týmem a věřím, že tým ukončí sezónu úspěšně.

Podporuje nás