Družstva

I PŘES PROHRU SLAVÍME POSTUP!

8/12/2018
Starší minižákyně U13

O víkendu 8. - 9. 12.čekala mIadší minižákyně U13 kvalifikace o národní finále a jejich soupeřem byl BC Benešov. Pouze deset kolínských medvědic tak před sebou mělo nelehký úkol -vybojovat postup bez střídání. Zatímco první utkání hrané v sobotu na domácí palubovce 1. ZŠ mělo relativně hladkých průběh a medvědice zvítězili 51:33,když se bodově nejvíce prosadily hráčky Míša Pithartová se 17 body a Monika Lojková s 10 body, druhé odvetné utkání hrané v neděli na palubovce Benešova přineslo nevídané drama. Soupeř si po vyrovnaném poločase vybudoval po třetí čtvrtině 6 bodový náskok a fauly zatížené medvědice začínaly mít potíže.Kolínské hráčky ale předvedly neuvěřitelnou bojovnost a zejména díky jen málo vídanému nasazení zápas zvládly. Utkání, které nakonec kvůli vyfaulování dohrávaly Medvědice ve 4 prohrály o 2 body v poměru 49:47, ale díky lepšímu celkovému skóre přesto postoupily do finále kvalifikace, kde se utkají s Brandýsem nad Labem a Sadskou. V nedělním zápase se opět nejvíce bodově prosadily hráčky Monika Lojková s 16 body a Míša Pithartová s 12 body. Velmi důležitý výkon v obou zápasech ale předvedla zejména Markéta Pithartová, která svojí skvělou obranou nedovolila nejlepší hráčce soupeře vyniknout.