Družstva

EASTER TOURNAMENT OSTRAVA 2023

11/4/2023
Pro všechny

                                                

Od čtvrtka 6. 4. do neděle 9. 4. se naše týmy zúčastnily mezinárodního Velikonočního turnaje v Ostravě. Naši hráči a hráčky kategorií U13 minižáků, U15 starších žáků a žákyň, kadetů U17 a juniorů U19 sehráli zápasy převážně proti zahraničním týmům a získali spoustu zkušeností a zjistili, že všechny ještě čeká spousta práce.

U13 starší minižáci

BC KOLÍN - B.S.C. Bratislava                  60:37
BC KOLÍN - ŠBK GALAXY Košice           43:55
BC KOLÍN - BK NH Ostrava                     30:67
BC KOLÍN - BK Opava                               56:29
BC KOLÍN - Friedenau Berlin                 61:103
BC KOLÍN - SKB Zlín                                  45:66

Tým starších minižáků skončil turnaj s bilancí 2 výher a 4 porážek. Týmu chyběli někteří hráči a snad na Mistrovství republiky budou kompletní a předvedou lepší výsledky.

Komentář trenéra Michala Skořepy: „Na 4 denním mezinárodním turnaji v Ostravě kluci U13 odehráli celkem 6 utkání a z toho 2 utkání byla vítězná. Tým nebyl zcela kompletní a navíc se během turnaje zranil Michal Skořepa. I přesto jsme odehráli slušná utkání. Turnaj byl výborně organizován. Kluci si ho užili.“

U15 starší žáci

BC KOLÍN - Ježica Ljubljana                    29:110
BC KOLÍN - BK NH Ostrava                     12:104
BC KOLÍN - Slávia Trnava                         33:80
BC KOLÍN - Újpest - MT                             27:98
BC KOLÍN  - Friedenau Berlin                  52:82

Starší žáci měli velice těžkou skupinu a skončili s bilancí 0:5. Zjistili, že je čeká spousta práce jak v útoku, tak i v obraně.

Komentář trenéra Michala Vlčka: „O velikonočních prázdninách jsme vyrazili na turnaj do Ostravy. Věděli jsme, že nás čeká 5 silných soupeřů ve skupině a že v případě, že se nám podaří neobsadit 6 místo, že nás čeká ještě jeden zápas navíc. Což bylo naším cílem. Bohužel se nám to nepovedlo, a všechny zápasy jsme prohráli. Soupeři prostě byli nad naše síly. Ale to nemění nic na tom, že kluci po celou dobu turnaje (s vyjímkou jednoho zápasu) předváděli hru, kterou se chceme prezentovat a dávali do zápasů úplně všechno. Snažili se poučit ze svých chyb a učili se i nové věci.  A za to vše si zaslouží pochvalu.

Věříme, že naše nové zkušenosti využijeme v následujících 14 dnech, kdy nás čekají rozhodující zápasy naší soutěže.“

U15 starší žákyně

BC KOLÍN - USK Praha                             22:104
BC KOLÍN - ŠKP Banská Bystrica          47:50
BC KOLÍN - BK Mohelnice                       51:30
BC KOLÍN - BK AS Trenčín                      54:26
BC KOLÍN - Basket Ostrava                    31:16
BC KOLÍN - UNI Györ NKA                       30:45

Starší žákyně skončily turnaj s bilancí 3:3. V prvním zápase je čekal suverén turnaje USK Praha, jinak hrály velmi vyrovnaná utkání.

Komentář trenéra Lucie Vetorové: „Náš tým dokázal zaznamenat tři výhry a tři porážky proti týmům ze Slovenka, Maďarska a Česka, přičemž všechny zápasy byly velmi vyrovnané až na USK Praha. Naše hráčky se předvedly ve všech aspektech hry a dokázaly potrápit své soupeře až na USK Praha. Navzdory třem prohrám však tým získal mnoho zkušeností a vynikajících momentů, které budou sloužit jako motivace pro další sezónu a hlavně pro kvalifikaci U17.

Celkově byl turnaj přínosem a přinesl mnoho emocí pro hráče i diváky. Děkujeme všem rodičům, kteří přijeli podpořit naše holky a udělali jim příjemnou kulisu.“

U17 kadeti

BC KOLÍN - BA Čaňa                                75:77
BC KOLÍN - Újpest - MT/C                     90:39
BC KOLÍN - ALBA Berlin                         68:32
BC KOLÍN - Aluksne Sport School      61:79
BC KOLÍN - TBS Přerov                          90:50

Kadeti skončili s bilancí 4:2. Bohužel prohra v prvním zápase proti BA Čaňa, který měl náš tým vyhrát nás odsoudila do skupiny o 9.- 12. Místo. Snad v kvalifikaci o ligu U19 bude mít tým více štěstí.

Komentář trenéra Davida Machače: „Na turnaji jsme se setkali s různými druhy obran a bohužel v prvním utkání jsme prohráli o 2 body s BA Čaňa. Jinak musím kluky pochválit za přístup v utkáních. Turnaj  jsme si užili. Teď nás čeká poslední hrací víkend v lize U17 a za měsíc kvalifikace o ligu U19.“

U19 junioři

BC KOLÍN - Alba Berlín                                    20:0
BC KOLÍN - Zsíros Akadémia Köbánya      45:94
BC KOLÍN - BK AS Trenčín                             48:65
BC KOLÍN - TYDAM UPJŠ Košice                  50:67
BC KOLÍN - ALBA Berlin                                  76:34

Junioři skončili turnaj s bilancí 2:3. Snad v kvalifikaci o ligu společně s U17 předvedou vítězná utkání.

Komentář trenéra Lukáše Sychry: „S týmem chlapců U19 jsme se vydali na 27. ročník Velikonočního turnaje v Ostravě. Naše základní skupina na turnaji byla složena pouze ze zahraničních týmů. Zahraniční týmy se nás týkaly i po základní odehrané části. Byla to velká zkušenost jak ze strany mě jako trenéra, tak ze strany hráčů. Kluci si okusili síly například proti akademii z Maďarska to byl velmi fyzický zápas. Soupeř se poněkud zdál o 2 roky starší, než jsme my.

Jediné dvě výhry, které si z turnaje vezeme jsou proti Alba Berlín, se kterou jsme hned na úvod turnaje kontumovali utkání z důvodu pozdního příjezdu soupeře. S tímto soupeřem jsme se, ale utkali poslední den v boji o 7.-8. místo. Od začátku byl průběh ve prospěch našich kluků a bylo vidět, že si průběh utkání moc užíváme.

Jak nám turnaj začal, tak nám i skončil a to vítězstvím :))“

Podporuje nás