Družstva

Easter Cup Klatovy 2018

30/3/2018
Kluci U14

Po loňském triumfu v kategorii U11 odjeli tentokrát o rok starší minižáci U12 s touhou znovu uspět na EASTER Cupu v Klatovech. Již ve skupině nás čekala repríza loňského finále s týmem z německého Chemnitzu, dále utkání s Domažlicemi, německým HSV KSSV Wiemar a plzeňskou Lokomotivou. Z těchto čtyřech utkání si naši hráči připsali dvě výhry a dvě porážky a skončili na děleném 2. - 4. místě spolu s Domažlicemi a Plzní. K naší smůle jsme v minitabulce tří měli “nejhorší” skóre a do semifinále tak postoupila Plzeň, do skupiny o 5. - 7. místo Domažlice a na náš tým zbyl boj o celkové 8. - 10. místo. V této skupině jsme narazili na dva soupeře z Německa, prvním soupeřem nám byl celek Rockets Juniors, se kterým si naši hráči bez problémů poradili, poté přišel na řadu duel s USC Leipzig, šesté utkání ve třech dnech bylo pro naše hráče skutečně náročné, soupeř se prezentoval pestrou hrou v útoku a z tohoto utkání jsme tak odešli o bod poraženi. To ale nezměnilo nic na tom, že jsme se celkově umístili na 8. místě, jelikož Rockets porazili Leipzig o 5 bodů.

Hodnocení trenéra Filipa Rytiny: „V Klatovech jsme odehráli šest utkání s velmi kvalitními soupeři, hráčům tato zkušenost určitě velmi pomohla a ukázala nám, na čem ještě musíme zapracovat. Velké poděkování patří rodičům a rodinným příslušníkům hráčů, kteří za námi vážili dalekou cestu. V každém utkání nám vytvořili prakticky domácí atmosféru.“

Autor fotografie: Jan Strnad

V dalším utkání porážíme německý HSV KSSV Weimar 68:7!

Bohužel, chlapci U12 titul neobhájí. V dnešním druhém utkání a celkově čtvrtém na turnaji prohráli s týmem BK Lokomotiva Plzeň a jelikož týmy na 2. - 4. místě měly stejný poměr výher a porážek, rozhodovalo skóre. To měli naši hráči “nejhorší” (+27 bodů), takže budou bojovat o 8. - 10. místo.

Podporuje nás