Družstva

Easter Cup 2018

30/3/2018
Minižákyně U12

Naše děvčata do dvanácti let se účastnila mezinárodního turnaje Easter Cup 2018. Tento kvalitně obsazený turnaj se konal v Klatovech a svěřenkyně trenérky Lucie Vetorové obsadily v silné konkurenci pěkné sedmé místo. Oproti umístění z minulého ročníku jde o posun výsledkovou listinou o jednu pozici. Díky účasti na tomto turnaji získávají naše hráčky stále více zkušeností, které v budoucnu využijí ve svých soutěžních utkáních. Soupeřkami našich reprezentantek byly týmy německého Chemnitzu, Klatovy, Nusle, Benešov, Jablonec nad Nisou a Karlovy Vary.

Velkého úspěchu dosáhla Michaela Pithartová, která si z turnaje odváží cenu MVP Turnaje Easter Cup 2018 ve své kategorii. Míša byla oceněna za svoji kvalitní hru po celý turnaj nejen soškou, ale i věcnými cenami jako batohem, botami, trikem či ponožkami. Za tuto cenu Míše gratulujeme.

Michaela ale nebyla jediná, která získala individuální ocenění. Druhou oceněnou za svoji hru byla i Barbora Krausová, která byla vyhlášena v All-star týmu kategorie U12. Báře také gratulujeme.

Hodnocení turnaje kapitánky týmu Terezy Vaňkové: „Holky U12 z basketbalového týmu BC Kolín se zúčastnily Mezinárodního velikonočního Easter Cupu v Klatovech. Turnaj se konal od 29.3. do 1.4. Zahájení se konalo ve čtvrtek večer na Klatovském náměstí, nejdříve se představovaly jednotlivé týmy a poté byla ohnivá show, a nakonec vše bylo zahájeno krásným ohňostrojem. V pátek jsme hrály tři zápasy, první s německým týmem Chemcats Chemnitz, který jsme vyhrály. Druhý zápas byl s domácím týmem Klatov, který jsme prohrály a třetí zápas jsme hrály se Sokol Nusle, který jsme bohužel také prohrály. Tento den jsme si zpestřily i návštěvou katakomb. V sobotu nás čekal tým BC Benešov a BK Loko Karlovy Vary. Tento den se nám nevydařil a zaznamenaly jsme dvě porážky. V neděli jsme hrály s týmem Bižuterie Jablonec nad Nisou. Zápas nám přinesl vysněné vítězství a potvrdil naše konečné 7. místo.

Velkým úspěchem bylo umístění Míši Pithartové v MVP a Báry Krausové v Allstar.

To znamená, že po loňském roce, kdy jsme skončily na 8. místě, je vidět, že jsme se přeci jenom trochu zlepšily. Samozřejmě díky práci a snaze nás všech, a hlavně díky trpělivosti naší trenérky Lucky! Myslím, že jsme si to všechny moc užily!“

BC Kolín - Chemcats Chemnitz 35:17

BK Klatovy - BC Kolín 42:24

BC Kolín - BK Jablonec 39:18

Po včerejším nevydařeném dni si holky U12 dnes spravily chuť a vyhrávají nad Jabloncem 39:18. Celkově se umístily na 7. místě na MEZINÁRODNÍM turnaji Easter cup 2018. Od minulého roku je to posun o jedno místo vpřed. Každým turnajem sbíráme víc a víc basketbalových zkušeností.A to je to hlavní.

Tak přece jenom vezeme velký úspěch do Kolína ! Pithartová Michaela veze titul MVP Turnaje Easter cup 2018 v kategorii U12. Míša obdržela batoh, boty, triko, ponožky a hlavně cennou sošku. Moc gratulujeme