Družstva

Druhá liga rozlosována

1/7/2022
Ženy

Od září do března. Základní část 2.ligy žen byla rozlosováno a datum své druholigové premiéry po letech znají i hráčky Kolína. Fanoušci se mohou těšit na úvodní bitvy v GEOSAN Areně již v prvním kole a rovnou proti zajímavému soupeři – kolínské basketbalistky totiž vyzvou loňské čtvrtfinalistky Poháru žen BK Brandýs nad Labem (24.září) a o den později ŠKODA-ENERGO Mladou Boleslav (25.září). Dámy odehrají 16 utkání v systému každý s každým, jednou doma a jednou venku.

Mistrovské medaile se stále hrdě třpytí na stolech a poličkách, ale nová sezóna se pomalu blíží. Basketbalistky Kolína se těší z postupu do druhé ligy a již nyní znají nejenom soupeřky, ale i rozlosování 2.ligy skupiny B, kde se budou rvát o každé vítězství. Skupina B čítá pro sezonu 2022/23 devět týmů – nováčka BC Kolín, loňské prvoligové BK Brandýs nad Labem a Bižuterii Jablonec nad Nisou, mladoboleslavskou ŠKO-ENERGO, BC Benešov, BK Litomyšl, Vlčice Žďár, Lokomotivu Liberec a vzdálený Basket Ostrava.

Fanoušci kolínského basketbalu se dočkají domácího utkání již v úvodním kole, protože tým kapitánky Anety Hoznauerové vyzve v Geosan Areně BK Brandýs, a to v sobotu 24. září. O den později pak přicestuje do Kolína výběr z města automobilů – ŠKO-ENERGO Mladá Boleslav.

Do diáře je třeba zanést i druhý ryze „kolínský víkend“. Dvanáctého a třináctého listopadu totiž do Kolína dorazí severští soupeři – v sobotním klání basketbalistky Kolína vyzvou Bižuterii Jablonec a v neděli okusí palubovku v Geosan Areně TJ Lokomotiva Liberec. Severočeský klub, ve kterém dříve působila Dominika Máchová v letech 2018-2021 a nyní se poprvé svému bývalému klubu postaví jako soupeřka. Po jednom víkendovém mači odehrají svěřenkyně trenéra Filipa Rytiny v sobotu 21. ledna proti Ostrava a o čtrnáct dní později v neděli proti Jablonci. Jak intenzivně základní část 2.ligy v Kolíně započne, tak také skončí, protože poslední hrací víkend je na programu 11.-12. března, kdy se na medvědí palubovce představí Litomyšl a v závěrečném nedělním kole pak Vlčice ze Žďáru.

Těšíme se na vás v Geosan Areně!

Podporuje nás