Družstva

Další kolínský tým nakročí do play-off.

25/3/2022
Muži B

O víkendu 26.3. a 27.3. vstoupí do vyřazovací části své soutěže také kolínské „Béčko“. Tým ve 2. lize vystupuje pro tento ročník jako Kolínsko-kutnohorský BK. Po domluvě vedení obou sousedních klubů došlo v tomto případě k jejich spojení a pod vedením trenéra Petra Kratochvíla sdružuje hráče z Kutné Hory a Kolína. Je to dáno i tím, že za Kolín zde nastupují mladí hráči z kádru Medvědů a ne vždy mohou být pro „Béčko“ k službám. Tomu, že je kádr velmi variabilní, také odpovídají některé výsledky. Kluci dokázali vyprášit suverénního lídra z Liberce na jeho palubovce a způsobit mu tak jedinou prohru v základní části. Na druhé straně zvládli prohrát i několik zápasů, s relativně slabšími soupeři. Přesto po dvaadvaceti kolech skončili na výborném čtvrtém místě s bilancí 14 výher a 8 porážek.

Soupeřem pro play-off jim bude pátý tým tabulky Sokol Žižkov a dají se očekávat velmi vyrovnaná utkání. Ve vzájemných soubojích základní části si každé mužstvo odneslo domácí výhru. Podle nevyzpytatelnosti kolínsko-kutnohorských výkonů lze těžko usuzovat, s jakou rezerva Medvědů do dvoj utkání nastoupí. Formát tohoto play-off je velmi jednoduchý. Hraje se na dvě utkání doma-venku a v případě, že si každý tým připíše jedno vítězství, rozhodne o postupujícím skóre. Takže v obou utkáních bude důležitý každý koš.

První zápas se odehraje v sobotu 26.3. od 20:00 v Praze Na Folimance, odveta je na programu hned o den později, 27.3. od 10:00 v GEOSAN aréně. Tak kdybyste neměli v neděli dopoledne co dělat, přijďte se podívat a zafandit.

                                                                                                                                                    fcr

Podporuje nás