Družstva

Čtvrtfinálové tažení

29/3/2023
Ženy

Play-off začíná. Kolínské basketbalistky o víkendu vstoupí do čtvrtfinále druhé ligy. Ve své premiérové sezoně ve třetí nejvyšší soutěži vyzvou v atraktivním dvojzápase Lokomotivu Liberec. Vítěz souboje vyjde ze dvou víkendových utkání. V sobotu se týmy představí v Kolíně v Geosan Areně od 13:00 a v neděli pak pod Ještědem v hale Lokomotiva od 10:00.

Poprvé ve druhé lize a rovnou do play-off. Hráčky Kolína loni slavily postup ze Středočeské basketbalové ligy žen do celorepublikové 2.ligy a ihned okusí atmosféru bojů o titul. S bilancí devíti výher a sedmi porážek zakončily základní část na šestém místě a ve čtvrtfinále narazí na třetí Lokomotivu Liberec.

Ačkoliv Kolín s Libercem v základní části dvakrát padl, tak půjde o nově rozehranou partii. „V základní části jsme sice prohrály, ale v play-off začínáme od nuly. Velkou motivací pro nás je zvítězit a ukázat, že na to máme a že prohry v základní části teď nic neznamenají,“ potvrdila odhodlání uspět Dominika Máchová. A šance na úspěch není nijak mizivá, vždyť Kolín prohrál v prvním vzájemném utkání v základní části o pouhých šest bodů, přičemž po vítězství sahal až do posledních minut. Tehdy se hrálo v kolínské Geosan Areně, kde v sobotu započne čtvrtfinále. Bude domácí prostředí výhodou pro basketbalistky Kolína? Souboj slibuje atraktivní basketbal na obou polovinách hřiště a dámy věří, že se budou moci opřít i o podporu fanoušků, kterých dorazilo v posledních kláních několik desítek.

Na konci února se týmy potkaly podruhé, tentokrát pod Ještědem. Liberečtí fanoušci, kteří téměř zaplnili ochoz tradiční haly Lokomotiva se nakonec mohli těšit z druhé výhry nad Kolínem v sezoně. Ani tentokrát však nebylo nic jednoznačné a chvílemi to připomínalo přetahovanou právě z vyřazovacích bojů. Ty boje jsou tady a trenér Filip Rytina svému týmu věří: „Do série vstupujeme s tím, že chceme soupeřky překvapit. Chceme uspět a obětujeme tomu maximum. Navíc v týmu je daleko větší potenciál, než zatím ukázal a čtvrtfinále pro nás nemusí být vůbec konečnou.“

Tým je před důležitou částí sezony v dobrém rozpoložení, jak popisuje Dominika Máchová: „Nálada je pozitivní a týmová. Potvrdila bych slova kapitánky před sezonou, že se můžeme opřít o týmovou chemii. Strávily jsme společně spoustu času, jak na palubovce, tak i mimo ni. Podpořily jsme Kolín v mužském FINAL4 Českého poháru a na čtvrtfinále se vyloženě těšíme. Jsme odhodlané bojovat.

Zajímavé také bude sledovat, jak se prosadí střelecká esa obou soupeřů, protože půjde i o střet druhé a čtvrté nejlepší střelkyně druhé ligy skupiny B. V kolínském dresu vévodí týmovým tabulkám Tereza Králová, která v patnácti zápasech nasázela úctyhodných 268 bodů. Libereckou jedničkou je pak Tereza Poživilová s 239 body. Kolín máš však v záloze ještě jeden trumf, a to je přesná levačka mladičké Barbory Krausové zpoza tříbodové hranice. Sedmnáctiletá hráčka proměnila 35 trojek a v této statistice je druhá v rámci obou skupin druhé ligy žen. Je na co se těšit.

Čtvrtfinálový dvojzápas vypukne v sobotu 1.dubna ve 13:00 v Kolíně a o den později se hráčky představí v Liberci v hale Lokomotiva od 10:00. V obou případech je vstup zdarma.

1. čtvrtfinále | 1.dubna | 13:00 BC Kolín – TJ Lokomotiva Liberec | Geosan Arena

2. zápas | 2.dubna | 10:00 TJ Lokomotiva Liberec – BC Kolín | Hala Lokomotiva Liberec

Podporuje nás