18/3/2018
Junioři U19

Body: Kosík 25 (3), Somberg 20, Zahradníček 18 (1), Merta 15, Vacek 14, Novák 8, Vetor 1, Vlček 1

Průběh: 21:20, 46:44, 58:70

Komentář: Ostrava nám svědčí... I v druhém utkání finálové skupiny U19 vítězíme v Ostravě, tentokráte nad týmem NH Ostrava. Pro zachování naděje jsme potřebovali po domácím zaváhání vyhrát větším rozdílem než 9 bodů. Celý první poločas byl velice vyrovnaný a na jeho konci jsme prohrávali o 2body. Do druhé půle jsme vstoupili se změněnou obranou a šli do drobného náskoku. Soupeř se však nevzdal a v 5.minute druhé půle si vzal po trojce vedení zpět. To bylo jeho poslední vedení. Šňůrou 1...5 bodů jsme šli do dvouciferného vedení. Soupeř se však ani zde nevzdal a na začátku poslední čtvrtiny snížil na 77:73,ale to bylo naštěstí to poslední co se mu povedlo. V závěru jsme soupeře dorazili a dokázali navýšit naše vedení na konečné skóre 102:82. Ocenění zaslouží všichni hráči i ti kteří přímo do hry nezasáhli. Po celou dobu všichni povzbuzovali a ukázali, že pravém do týmu patří. Naše šance na druhé místo žije a je vidět, že ji kluci nechtějí pustit. Ode mě veliká gratulace k předvedenému výkonu a vůbec přístupu všech kluků, komentoval trenér Miroslav Sodoma.