Družstva

BC Kolín - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 70:47

3/2/2019

BIŽUTERIE POPRVÉ LETOS ROZEBRÁNA!

Až na třetí pokus se letos v celostátní lize Juniorek U19 skupiny B podařilo vyzrát na jabloneckou Bižuterii, když jsme se s ní střetli v sobotu 2.2. v Geosan Aréně v rámci 3. kola Play Out skupiny B. Tentokrát ale byly naše Juniroky lepším týmem od první minuty utkání a to pod oběma koši. Přesto, že tým nebyl v kompletní sestavě, když mu stále chybí dlouhodobě zraněná Iveta Vinklátová, ke které se tentokrát přidaly díky nemoci i Tereza Kukalová, Katka Macháčková a Nela Hurtová, hrál se pohledný basketbal. Domácí juniorky od začátku předváděly dobrou obranu a v útoku byly schopné si dobře půjčit míč a tak i přes řadu spálených tutovek a mnoha nepřesností slavily výhru. Té položily základ už v první čtvrtině, kterou vyhrály 13:8. Opravdový zlom ale přišel ve čtvrtině druhé, kterou juniorky opanovaly 24:13 a ani po poločase nepolevily v koncentraci a ve třetí čtvrtce přehrály soupeřky 19:12. Poslední dějství sice skončilo bodovým smírem 14:14, ale z hlediska herního projevu šlo už o kontrolovaně dohrané utkání z domácí strany. Kolínské juniorky si tak připsaly důležitou výhru v rámci Play Out skupiny B.

Utkání bylo navíc zajímavé i z pohledu trenérů, jelikož se k vedení zápasu juniorek po více jak 2 letech vrátila Lucie Vetorová, jelikož trenér domácích Jakub Uhrecký nemohl kvůli aktivnímu disciplinárnímu řízení k utkání nastoupit. Utkání však nově složená trenérská dvojice Lucie Vetorová a Magda Sombergová s přehledem zvládla.

Body v utkání: BC Kolín - TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou 70:47 (13:8, 37:21, 56:33)
Mocová Eliška - 18 b. (3x3), Kosíková Michaela - 12 b., Sombergová Jana - 11 b.,Pleskotová Anna - 11 b., Havrdová Adéla - 9 b., Černá Nela - 9 b.