BC KOLÍN - HB BASKET PRAHA 47:101

13/10/2018
Juniorky U19

Průběh: 8:21, 24:49, 35:82

O tom, že HB Basket nebude lehký soupeř nebylo pochyb ještě před úvodním rozskokem. Dosavadní lídr tabulky si totiž v prvním kole jasně poradil s týmem Jablonce, který domácí Juniorky připravil o první místo na předsezoním přípravném turnaji v Liberci.

S tímto vědomím nastupovali domácí do zápasu, ale i tak je soupeř od první minuty přehrával. Rychle se ujal vedení 2:7, které ještě dokonce první čtvrtiny navýšil na 8:21 a jasně tím určil ráz zápasu, na který domácí hráčky již bohužel nebyly schopné reagovat. HB Basket Praha byl od začátku do konce lepším týmem a domácí tým bohužel předčil úplně ve všem.Nátlaková obrana, kterou soupeř hrál po celé utkání dělala domácím ohromné problémy a donutila je tak udělat jen těžko uvěřitelných 36 ztrát, ze kterých soupeř těžil jeden jednoduchý koš za druhým. Domácím se nedařil ani doskok, ani střelba. Kolín tak musel zkousnout nepříjemnou porážku, kterou navíc dokonala těžká střela se závěrečným klaksonem, která pro hostující celek znamenala první vstřelenou stovku v sezóně.

Body v utkání:Kosíková Michaela 13 b., Černá Nela 10 b., Mocová Eliška 8 b., Kukalová Tereza a Macháčková Kateřina po 4 b., Sombergová Jana a Vítková Zuzana po 3 b.,Vinklátová Iveta 2 b., Havrdová Adéla 0 b.

Komentář trenéra: Dnešní utkání nám ukázalo, že máme velké rezervy v základních individuálních činnostech. V zápase byly pasáže, kdy jsme si nebyli schopni přihrát nebose jednoduše uvolnit pro balon. V zápase, kdy máte na kontě 36 ztrát a navíc v obraně prohráváte jeden osobní souboj za druhým, nemůžeme pomýšlet na dobrý výkon.