USK Praha - GEOSAN Kolín 87:65

17/11/2018

Na pražské Folimance se v 10. kole Kooperativa NBL představili kolínští Medvědi, aby se pokusili ulovit čtvrtou výhru v této sezóně. Těsně před utkáním přišli  o Miloše Pajoviće, který do tohoto zápasu nenastoupil a až pondělní vyšetření napoví, zda bude k dispozici proti Pardubicím.

Vstup do utkání našemu týmu vyšel. I přes počáteční vedení Sov o 6 bodů se díky přesné střelbě dostal do vedení o 4 body (16:20). V poslední minutě prvního dějství se vedení opět ujali domácí a ze svých spárů ho již do konce utkání nepustili.

Medvědi chtěli s nepříznivým poločasovým stavem, kdy prohrávali o 10 bodů, něco udělat. Ve třetí periodě zahájili famózní spanilou jízdu, která se zastavila na stavu 54:52. Dokázali smazat náskok soupeře a dostat se na dostřel pouhých dvou bodů. To ale bylo ze strany Kolínských vše. Posledních 12 minut utkání ztratili v poměru 33:13. Domácí tak uhájili svou palubovku a připsali si další výhru v Kooperativa NBL. Naopak Kolín zaznamenal šestou porážku a s bilancí 3:6 mu aktuálně patří 10. místo.

Body USK: Appleby Raheem 25, Sehnal Ondřej 14, Vukosavljević Filip 14, Křivánek Jan 8, Petružela Filip 8, Štěrba Jan 7, Whack Rashad 6, Mareš Michal 3, Samoura Patrick 2, Fait Dalibor 0, Macháč Petr 0, Tůma Jakub 0

Body Kolín: Šafarčík Petr 19, Číž Adam 15, Walton jr. Anthony Lamont 11, Thompson Alexander Jacob 7, Šoula Jiří 6, Machač David 4, Purifoy Preston Lamar 3, Bratčenkov Vojtěch 0, Dlugoš Theodor 0, Kosík Lukáš 0, Merta Tomáš 0

STŘELBA 3B. 22/6:19/8 STŘELBA 2B. 43/28:31/16 TH 18/13:15/9 doskoky 42:21 CHYBY 18:22 ROZHODČÍ Blahout Petr, Kapaňa Lukáš, Zatloukal Ondřej KOMISAŘ Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 453