Aktuality

Filip Rytina očekává ve skupině A1 velmi vyrovnané zápasy, ale také nějaké překvapení.

31/1/2022
Rozhovory

Basketbalový klub BC Kolín nepatří mezi ty, kteří velmi často mění trenéry. Filip Rytina a Miroslav Sodoma jsou teprve třetími v celé patnáctileté extraligové historii.  Tým převzali na jaře 2020 a jejich vzájemná spolupráce zatím funguje. Medvědi se pod jejich vedením podruhé za sebou probojovali do play-off, což je ve skromných kolínských podmínkách velkým úspěchem. Ale oba zůstávají nohama pevně na zemi. Moc dobře vědí, že hranice mezi úspěchem a neúspěchem je strašlivě tenká. Rychlého zhodnocení po základní části se ujal Filip Rytina.

Máte při vedení A týmu jasně rozdělené kompetence, nebo se vaše trenérské působení vzájemně prolíná a doplňuje?

Já myslím, že kompetence máme dlouhodobě jasně rozdělené. Mým hlavním úkolem je příprava video scoutingu soupeřů pro nadcházející utkání. Vždy se jedná o dvě cca 10 minutová videa. První je vždy zaměřené na hráče a jejich silné a slabé stránky, druhé na jejich systémy v útoku a typy obran. Dále je mou hlavní pracovní náplní servis všeho potřebného okolo týmu a pro naše hráče, aby se v týmu i v našem městě cítili dobře. Tréninkový proces je pak vesměs v režii Mirka.

Jak bys krátce zhodnotil z hlediska BC Kolín letošní základní část KNBL?

Naše výkony byly jako na houpačce, ale tím, že se nám podařilo postoupit do skupiny A1, bych základní část hodnotil jako úspěšnou. Není totiž lehké navázat na tak úspěšnou sezónu, jakou ta loňská určitě byla. Ale i přes změny v kádru se nám to zatím daří.

Který zápas se Medvědům podle Tebe nejvíc vydařil a na který je nejlépe zapomenout?

Nejvydařenější zápas jsme dle mého názoru odehráli na domácí palubovce proti USK Praha a nejlépe bychom měli zapomenout na poslední zápas základní části v Pardubicích.

Americké posily se letos nepovedly. Budete se ještě snažit, společně s vedením klubu, o posílení kádru, nebo si myslíte, že je v této sestavě konkurence schopný?

Souhlasím, nepovedly, především však po lidské stránce. Snahu přivést posilu do našeho týmu určitě máme, ale chceme si být jistí, že ten daný hráč bude opravdovou posilou a nezáleží na tom, jestli to bude hráč z Evropy, USA nebo jiné země. Snažíme se o případných posilách zjistit co možná nejvíce informací a to nejen o jejich hře, ale také o jejich charakteru a fungování v týmu. Každopádně v současné chvíli na posílení kádru intenzivně pracujeme.

V pokračování sezóny vás teď čeká 14 zápasů proti nejsilnějším týmům ligy. Jak se na ně připravujete a co od nich očekáváte?

Popravdě a upřímně doufám hlavně v to, že se všech 14 utkání odehraje v daných termínech a plány celé Kooperativy NBL nebudou narušeny pandemií Covid-19 a budeme tak moct plynule přejít do bitev v play-off. Jinak se přípravy na tyto utkání nijak neliší od přípravy na zápasy v základní části. Vždy se snažíme udělat maximum pro to, abychom hráčům předali co možná nejvíc důležitých informací o soupeři, který nás čeká. Výhodou je však to, že máme více materiálů co se týče videa, odkud můžeme čerpat.

Na jaké pozici by ses chtěl se svým týmem nacházet po skočení skupiny A1?

Určitě v první čtyřce, abychom čtvrtfinále play-off začínali na domácí půdě v GEOSAN aréně. Bude to ovšem velmi náročné, ve skupině A1 může každý porazit každého a jsem si jistý, že se vyrojí i pár překvapivých výsledků.

Děkuji za rozhovor a přeji v pokračování letošní sezóny co nejvíc vyhraných utkání a co nejlepší pocit z předváděné hry.

Pozvánky
Juniorky U19 NRL
BC Kolín - Sokol Kladno
2/12/2023
|
11:00
GEOSAN Arena
Starší minižáci U13
BC Kolín - Český Brod
3/12/2023
|
09:00
Tělocvična 1.ZŠ
Juniorky U19 NRL
BC Kolín - Medvědi Tábor
3/12/2023
|
11:00
GEOSAN Arena
Nejnovější videa najdete na našem YouTube!
YOUTUBE KANÁL
Kooperativa NBL
 • #
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • Tým
 • ČEZ Basketball Nymburk
 • BK JIP Pardubice
 • BK ARMEX Děčín
 • BK Opava
 • BC GEOSAN Kolín
 • USK Praha
 • SLUNETA Ústí nad Labem
 • Orli Prostějov
 • BK Lions Jindřichův Hradec
 • DEKSTONE Tuři Svitavy
 • NH Ostrava
 • mmcité Brno
 • Z
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • 20
 • B
 • 39
 • 33
 • 31
 • 27
 • 27
 • 26
 • 22
 • 22
 • 21
 • 18
 • 12
 • 9
Kooperativa NBL
Hlavní partner
Generální a Titulární partner
Kooperativa Faktor
Podporuje nás