Přípravnou fázi zakončili Medvědi výhrou

19/9/2023

Zápasová příprava na novou sezónu Kooperativa NBL je v podání Medvědů u konce.  K poslednímu utkání přicestoval tým z Nitry. A vlastně se jednalo o odvetu. Minulý týden na palubovce účastníka nejvyšší soutěže našich východních sousedů Medvědi vyhráli rozdílem pěti bodů (80:85). Bohužel to, co provázelo Medvědy téměř celou přípravu, nastalo i při jejím vyvrcholení. Nehráli totiž v kompletní sestavě a trenér Predrag Benáček tak neměl možnost vyzkoušet všechny taktické varianty. Medvědi začali velmi dobře, ale pak se asi přece jen projevila absence dvou klíčových hráčů a Slávisté z Nitry převzali otěže. Medvědi nestíhali jejich rychlosti a propadávali na obranném doskoku. Přestože se postupně jejich hra začala lepšit, závěr první půle se z jejich strany vůbec nepovedl a hosté se dostali do výraznějšího vedení. Poločasová pauza Kolínu pomohla. Najednou to byl z jejich strany úplně jiný výkon. Za dvě a půlminuty soupeře ve skóre dohnali a až do konce třetí části hrála obě mužstva vyrovnanou partii. Pak však Medvědi udeřili zpoza trojkového oblouku. Dvakrát Lukáš Stegbauer, dvakrát Filip Novotný a to byl rozhodující impuls pro konečnou výhru Medvědů, kterou si už tým zkušeně pohlídal (76:62). Pochvalu Medvědi zaslouží především za výbornou obrannou činnost. Za druhý poločas povolili svému soupeři pouhých dvaadvacet bodů. To je slušná vizitka.

Jenže teď se teprve ukáže, co Medvědi přes léto natrénovali. O nadcházejícím víkendu to už vypukne a k prvnímu zápasu nové sezóny vyráží Medvědi na horkou půdu do Ústí nad Labem. Utkání se hraje v neděli 24. září od 18:00 a je možno ho sledovat na platformě ČT SPORT PLUS.