BC Kolín - Sršni Písek 81:71

3/9/2019

Medvědi absolvovali první přípravný zápas nové sezóny

Kolínští basketbaloví příznivci se už nemohli dočkat. Dokládá to velmi slušně zaplněné hlediště GEOSAN arény. Více než 150 diváků mělo možnost sledovat duel Medvědů s píseckými Sršni. Dá se říct, že jeho hráči jsou již pravidelným předsezónním soupeřem kolínského týmu. A pokaždé Medvědy pořádně prověří. Ani tentokrát Sršni nezklamali. Po celý zápas praktikovali velmi rychlý a nápaditý basket s celoplošným presem a mixem zónové a osobní obrany. A nedali ani chvilku domácímu týmu vydechnout. Medvědi k tomuto utkání nastupovali z plné přípravy, takže o nějakém herním vyladění zatím nemohla být řeč. Přesto se měli diváci na co koukat. Sezónní bodový účet otevřel symbolicky kapitán Adam Číž, jak jinak než svou pověstnou trojkou. Ondřej Šiška a Džiugas Slavinskas potvrdili svým výkonem, že vedení klubu udělalo jejich angažováním dobře. A také ostatní hráči se činili. Trenér rozdělil minuty mezi všechny své borce. Nejvíce se Medvědům vydařila asi druhá čtvrtina, ve které obrana i útok špalaly nejlépe. A hlavně, po více než čtyřech měsících si hráči i diváci mohli užít basketbalový zápas.

Trenér Adam Konvalinka neskrýval mírnou nespokojenost s výkonem svého mužstva, ale to je vlastně dobře. Vždyť by to bylo skoro i divné, kdyby se hned první přípravný zápas povedl na sto procent. Přípravu si ovšem pochvaloval. „Zápas účel splnil. Byl to pro nás dobrý test od kvalitního týmu, který bude podle mě v 1. lize suverénní. Přijdou pro nás ještě těžší soupeři, ale na to vyzkoušet si ostrý test, bylo toto utkání adekvátní.“

A konečný výsledek 81:71 pro Kolín vlastně nebyl v sobotním odpoledni až zas tak důležitý.

Body Kolína : Lošonský 16, Mareš 12, Číž 9, Dlugoš 9, Novotný 9, Šiška 7, Křívánek 6, Petráš 6, Jelínek 4, Slavinskas 3,