Pohodová výhra Medvědů v dalším přípravném utkání

7/9/2023

Do ostrého startu sezóny zbývají již jen necelé tři týdny a příprava Medvědů vrcholí. K dalšímu zápasu, který měl prověřit jejich připravenost na blížící se ročník Kooperativa NBL, přijel tým GBA Jindřichův Hradec. Mužstvo, které se netají ambicemi, pohybovat se v horních patrech 1. ligy a ucházet se o návrat mezi basketbalovou elitu. Na palubovce Geosan arény to ovšem nebylo znát. Mladíci z jižních Čech stačili Medvědům konkurovat pouze prvních pět minut. Poté Medvědi sešlápli plyn a nechali svého soupeře daleko za sebou. V obraně hostům nedopřáli téměř žádnou volnou pozici, dobře doskakovali jejich nepřesné střely a okamžitě trestali rychlým protiútokem. Také postupný útok nepostrádal nápaditost a výsledkem byl dvacetibodový rozdíl hned po první čtvrtině. Do dalšího pokračování přidali hosté na agresivitě a na hřišti malinko vzplály emoce. Naštěstí si hráči rychle uvědomili, že se jedná o přípravu a začali se zase věnovat basketbalu. Ráz hry se ale nezměnil. Medvědi svého soupeře výrazně převyšovali po celých čtyřicet minut a konečné skóre tomu také odpovídalo, 107:48. I když utkání po většinu času postrádalo dramatičnost, Medvědi nezaváhali a využili ho k nácviku obranných i útočných kombinací. Trenér Predrag Benaček dal příležitost ukázat se všem borcům a ti ji patřičně využili.

Body Kolína: Redparth 20, Halada 19, Číž 16, Smith 16, Novotný 8, Merta 6, Novák 6, Štěpán 6, Petráš 5, Goga 3, Stegbauer 2,