ČEZ Basketball Nymburk - BC GEOSAN Kolín 118:66

24/1/2019

Kolínský tým odcestoval do Nymburku ke čtvrtfinále Českého poháru, aby se v místním Sportcentru pokusil o zázračný postup na závěrečné Final 4, které se uskuteční v Novém Jičíně.

Mužstvo trenéra Beneše nastoupilo do utkání bez zraněných hráčů Vocetky, Šafarčíka, Thompsona a Vacka a také bez nemocného Pajoviće. Devět statečných Medvědů tak mělo za úkol pokusit se o to, co nejvíce znepříjemnit Nymburku tento zápas. Vstup do utkání byl prakticky vyrovnanou partií, která vydržela až do poloviny druhé čtvrtiny, kdy domácí za stavu 35:29 přepli na jiný výkonnostní stupeň a začali se kolínskému týmu značně vzdalovat. Poločasový náskok 23 bodů tak byl jednoznačně zaslouženým.

I na začátku druhého poločasu se kolínský celek až do 5. minuty držel na rozdílu kolem 20 bodů, ovšem únava hráčů s Medvědem na hrudi byla již znatelná, a tak se rozdíl ve skóre začal postupně navyšovat. Konečné skóre 118:66 je pro Medvědy možná až příliš kruté, ovšem v takto úzké rotaci hráčů se jen těžko dalo pomýšlet na lepší výsledek.

Velkým pozitivem tohoto utkání bylo zapojení dvou odchovanců kolínského basketbalu, Tomáš Merta strávil na palubovce přes 20 minut a Lukáš Kosík se do statistik utkání zapsal dokonce 5 body!

Body Nymburk: Hruban Vojtěch 25, Bohačík Jaromír 15, Peterka Martin 15, Benda Petr 13, Kříž Martin 12, Vyoral Tomáš 12, Davis Alex 11, Myers Michael 7, Cosey Glenn 6, Wright Bracey 2, Lawrence Eugene Elliot 0, Pumprla Pavel 0

Body Kolín: Purifoy Preston Lamar 17, Walton jr. Anthony Lamont 16, Číž Adam 9, Machač David 8, Bratčenkov Vojtěch 6, Kosík Lukáš 5, Šoula Jiří 5, Dlugoš Theodor 0, Merta Tomáš 0

STŘELBA 3B. 30/11:32/10 STŘELBA 2B. 57/37:33/14 TH 15/11:15/8 doskoky 58:27 CHYBY 12:17 ROZHODČÍ Kec Jakub, Kučírek Martin, Znamínko Petr KOMISAŘ Ringsmuth Zdeněk POČET DIVÁKŮ 120